A (szoba) biciklizés is annyira megterheli a térdet, mint a futás?
Bevallom, az utóbbi években, amióta egyetemista lettem nagyon elengedtem magam: napi 24 órában ülök és fekszem, szemétkaját eszek és az égvilágon semmit se sportolok. Az utóbbi évben egyre elviselhetetlenebb hátfájás kínoz 21 éves létemre, ami azt eredményezi, hogy még többet fekszem. Úgy döntöttem, hogy szeretném helyrehozni, amit elszúrtam.
Elsőnek a futásra gondoltam, de azt hallottam, hogy hirtelen elkezdeni futni rendkívül megterheli a térdeket, és nem akarom fokozni ezt az egyébként is rossz állapotot. Szóval másodiknak a kerékpározásra vagy (rossz időben) a szobakerékpározásra gondoltam, de nem tudom, hogy vajon az kevésbé megterhelő-e vagy éppen ugyanolyan rossz. Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm szépen!
21/L
Egyik sem mozgat teljes testet, de a kerékpáron jobban eloszlathatod a terhelést.
Ha nulláról indulsz, azt szokták mondani, teljes testet mozgató mozgásformával illene indulni. Ami előtt a keringést kéne felállítani.
Ehhez nyilván a táplálkozás is elengedhetetlen alkotóelem, de mivel a mozgásra kérdeztél: úszás, víz. Napi 1-1 óra vizesVB megadja a mozgást az ízületeknek, ha kellően változatosan csinálod, akkor mindegyik, minden irányban rugalmasabb, terhelhetőbb lesz, közben a keringésed is feláll.
Ezután jöhet a szobakerékpár, de nyújtásokkal, valamint pl. saját súlyos erőnléti edzésekkel kombinálva. Később jó lesz akár a futás+kerékpározás kombó, felsőtest átmozgatására pedig választasz egy harmadikat. Minden nap 1-1 órával meg is leszel. Meg a közérzeted is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!