Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tönkretettem a váltót?

Tönkretettem a váltót?

Figyelt kérdés
Munkába járáshoz vettem egy régi országúti biciklit.Útközben egy enyhe circegő hangra figyeltem fel.De a sötétben nem vettem észre a probléma okát.Ezért letekertem majdnem a teljes utat(35 km) így.Az első váltót súrolta a lánc és bele is mart a lemezbe.
2018. szept. 28. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Beállítod a váltót és csóközön. Nem is értem, hogy ez miért kérdés.
2018. szept. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez volt a próbaút.

Ilyen biciklim nem volt még.Sőt láncváltós sem.Agyváltós kerékpárt használtam.Ahhoz szoktam hozzá.Azon vagy átvált vagy nem.Nincs köztes állapot.A vázváltón pedig nincs fokozat jelölés.A váltókar elmozdult egy hajszálnyit(ezt nem vettem észre a sötétben) ezért súrolta a lánc a terelőlemezt.Amibe belemart rendesen.

2018. szept. 28. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond minimálisat kopott a lánc meg a terelő . A pozícionális váltók beugranak a helyükre fixen , most nekem is retro húzókaros van és le vagy fel ugrik ha nem áll be .
2018. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából rendes használat közben is ez történik,csak:sokszor kevesebb ideig de nagyobb tehelés alatt.

Nem valószínű,hogy jelentős kár keletkezett. Ami váltó cserét indokolna.


Egy kép a "sérülésről" sokat segitene.

2018. szept. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Gyanítom, hogy ami ott látszik, az a sok éves használat kopása, nem friss sérülés.

Gyógyszere nincs a cserén, majd utána helyes beállításon és használaton kívül. Maguk a váltások nagyon hosszú idő alatt hagynak csak benne jelentőséggel bíró nyomot.

2018. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!