130 kilóról fogytam le 102 kilóra. Szeretek túrázni, múlt pénteken 20km-t gyalogoltam, súlyzózni és szobabiciklizni is szoktam. Szeretnék elkezdeni biciklizni. Először csak rövidebb távra, de ha belejönnék, akkor hosszabb távra, akár túrázni is. Páromnak van egy összecsukható biciklije, de arra azt írják, hogy max 80kg terheléssel így nem adja ide. Ti milyen kerékpárt ajánlanátok nekem ezek alapján?
102 kiló lópikula. Erős kerekek kellenek, a többi jön magától. Ha ilyen "mindenfélebringás" típusnak érzed magad, akkor a cross trekking, mint mindig, jó öszvér. Ha kicsit keményebb köpésű vagy (ennyi fogyáshoz kellhetett is), akkor akár hanyagolhatod is az első teleszkópot és jöhet valami fitness/gravel szintű bringa. Én talán a fitness felé hajlanék ez esetben, mivel a gravel-eken már koskormány szokott lenni, ami neked nagy lutri, bejön-e. Az egyenes kormányos gépeken meg max egy többfogásos kormányródra átszerelsz, ha annyit tekersz, hogy már váltogatni szeretnéd a fogáspozíciókat.
Ebből még nincs konkrét modelled, tudom. De te sem túl sokat adtál meg ;)
2018. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Acél és aluvázak 120 kg simán elbírnak . Duplafalú alukerekek legyenek és ha lehet ne használt legyen hanem új vagy nagyon megkímélt .
2018. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Igazából ami a legtöbbet számít az hogy milyen gumi van a biciklin, legyen jó vastag és ne legyen kőkeményre fújva, akkor szinte bármilyen bicikli elbír.
2018. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 tothp válasza:
Egy trekking. Kényelmes testtartás, jol gördülő, mégis masszív kerekek.teleszkópot nem javaslom. Egyébként ennyit egy outi is elbír, de ha nincs kellő rutinod, azzal hamarabb fogsz olyan gödröt, ami már sok
2018. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 tothp válasza:
4es kollegának: Ha sok a súly, a gumi a ráírt érték felső határára legyen fújva. Elsősorban a "kígyóharapásos" defekt elkerülése miatt.
2018. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Én cross trekkinget hajtok 107 kg-mal. 8-10 évesek a bringáim, és bírják a strapát. Az egyiket még 135 kilósan kezdtem használni. Ez afféle arany középút a túra és a sportosabb bringák közt. Én személy szerint szeretem a teleszkópot, mert a fix villa szétrázza a csuklóm, ha rossz úton vagy földúton megyek. Most fontolgatom a további fogyás elősegítésére egy fully MTB vásárlását, de sajnos nagyon drága mulatság. Viszont kezdek rákapni a nehezebb terepre, ahol a trekking néha már kevés.
2018. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
6. Ha elég vastag a gumi, akkor nem szükséges maxra fújni, nagy súlynál se, de amúgy általánosságba véve igazad van (főként országúti/vékonyabb mtb-k esetén). Lásd DH szintű külsők.
Túlsúlyos embereknél nagyobb probléma a felni/küllők sérülése márpedig az esetek többségében nem a felütéstől történik ez, hanem a béna kérék és a kőkeményre fújt gumik kombinációja miatt.
2018. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 tothp válasza:
Hát lehet. Az egyetlen dolog, amit másképp csinálok, mint 40 kiloval ezelőt, hogy nem gondolkodom másban, csak 36 küllős kerékben. Még semmi nem csuklott össze alattam.
2018. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Hát igen, nem véletlen. 500e Ft alatti bicókon általában a kerékszetten spórolnak a legtöbbet, egyik legfontosabb és legelső dolog amit cserélni szoktam az ez + a külső gumik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!