Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Összteleszkópos vagy merev vázas?

Összteleszkópos vagy merev vázas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy szerintetek terepezni, terep versenyre összteleszkópos vagy merev vázas (esetleg első teleszkópos) bicikli a legmegfelelőbb? Őszintén szólva, van egy merev vázas gyenge kis montim, imádom de egy terep út alatt széthullik (országútinak használom). Viszont az összteleszkópossal meg nem igazán érzem az egyensúlyt, hamarabb el dob, jóval lassabb (ugye elnyeli a sebességet). A kérdés az volna, gyorsasági terep versenyre megküzdjek az összteleszkópossal vagy megpróbáljam egy merev vázassal? (Van olyan ami nem hullik szét?)Kinek mi vált be inkább?



2017. máj. 29. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre a felhasználásra xc bringa kell.
2017. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt tudom ajánlani, hogy vegyél egy biciklit, és ne egy kétkerékkel ellátott hulladékkal akarj versenyezni. Ahogy az első válaszoló írta, xc bringa megfelelő. Első teló nem árt, de akkor ne spórolj a minőséggel, mert olcsón csak egy teleszkópnak látszó tárgyat kapsz ami nem végzi a dolgát viszont sokkal nehezebb mint egy merev villa. Ez IS egy drága sport. Ha megelégszel valami selejttel, az olyan mintha a lábujjadra kötött hurokkal akarnál halat fogni egy neves horgászversenyen! Tehát vagy minőségit vegyél vagy semmit. Nagyon durva terepre meg már ajánlott az összteló, de az se a teszkós nyikorgó kategória, az már fél milla feletti árkategória, mint amiket DHra használnak. Ki lehet kapcsolni a teleszkópot, így nem veszi el pl dombon felfele tekerve az erőt pedálozáskor
2017. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a mai jobb ösztelós bringák nem olyan lassúak.

A hamarabb eldob a magasságból adódik,de ha 27,5 vagy 29col osokat nézel azok még stabilabbak is mint a 26os fullyk.

Én ha csak versenyzre akarnék bringát akkor meggondolnám a soft tail gépeket is.(kicsi hátsó rugóút,forgáspont nélkül)

Egy neves gyártó merev bringája nem esik szét a terepen,(ha rendesen bánnak vele) de nem olcsók.

Univerzális válasz nincs,igazából a tárcád szabhat határt az elképzelésnek. (200000ft alatt ne is gondolj jó fullyra,pláne nem 27,5 vagy 29volosra)

Ui:én 7ėvig gyüjtöttem a fullymra.

2017. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, Köszönöm a válaszokat! :)

Valami olyan megoldást kéne találnom, ami azért mondjuk ahhoz az évi 1 versenyhez pénzügyileg nem vág földhöz. Nem olimpiára szeretnénk menni, csak egy korrekt sík terepes 5 km-es csontgázazásra kutyával (bikejöring). :) Arról ma többször is hallottam hogy az összteleszkópot ki lehet kapcsolni. Valaki esetleg meg tudja mondani hogy egy ilyen típusúnál azt hogyan kell? [link]

2017. máj. 29. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
ennél sehogy! :) max úgy, hogy max erősségűre állítod, hogy ne rugózzon..ez a kikapcsolhatóság a drágább gépeknél szokott lenni..
2017. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem... Sejtettem egyébként mert én semmilyen pöcköt vagy olyasmit nem találtam rajta, ami arra utalna hogy a francia kulcson kívül bármi is segítene. Köszönöm! :)
2017. máj. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!