Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyikkel érdemes kezdenem?...

Melyikkel érdemes kezdenem? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bicajozni szeretnék, elsősorban azért, mert fogyni szeretnék. Voltam egy bicajboltban, hogy ott mit ajánlanának és kezdésnek inkább a fitness kerékpárt ajánlanák. Ezen az oldalon viszont olvastam hogy elsőre országúti bicajt vett. Én is azt szeretnék, de nem tudom eldönteni hogy most az országúti vagy a fitness jobb nekem mint kezdőnek? Már járok bicajozni, csak kicsit komolyabbat szeretnék mert ez a régi már nagyon rossz. A válaszokat előre is köszönöm!
2017. máj. 6. 15:58
 1/6 kiitos ***** válasza:

Próbálj ki egy országútit, majd elmegy tőle a kedved.

Kényelmetlen , rossz útfelületen nem lehet használni , vékony gumi sérülékenyebb.

2017. máj. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tothp ***** válasza:

Az országúti annak kényelmetlen, aki nincs alkatilag hozzászokva.

Kezdő bicajnak mindenképp Fitnesz gépet vennék. Vagy sokkal inkább egy trekkinget.


A terkkinget azért, mert: kezdőknek jobb testtartást biztosít. Ha rutintalan kerekező vagy, kevésbé vagy kitéve annak, hogy egy ilyet összetörsz egy nagyobb kátyúba szaladva.

2017. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2017. máj. 7. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az eszköz a lényeg.

Az edzésintenzitás.

Az országúti is jó lehet, a monti vagy a treking is.

Bármelyikhez hozzászokhatsz.

Országútival nehezebb erdőben menni, trekkingel nehéz követni az outis haverokat.

2017. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Probalj ki egy orszagutit es beleszeretsz.

Nem kenyelmetlen az..:)

Az a naj, hogy veszel egy fitness-t es utana ugyis orszagutit akarsz majd. Nyilvan nincs ezzel baj, ha birja a penztarcad.

2017. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, de sokévnyi versenyzés után én nem nagyon tudok elképzelni egy jól belőtt országútinál kényelmesebb lovat.

De egy kezdő tekerőnek furcsa lehet az ilyen mértékben előre dőlt helyzet. Mondom furcsa, de hosszabb használatnál rá lehet jönni, hogy nem olyan rossz dolog ám az, ha az embernek nem a teljes testsúlya puccoskodik az ülésen, hanem megoszli ka terhelés a kéz és fenék közt.

Arra is rá lehet érezni, mennyit számít kanyarban, hogy az első kerékre is jut elég súly a jó tapadáshoz.

Valóban igényel némi megszokást, sőt edzettséget, hogy az ember a két kezén is tartsa magát illetve hogy a fejét magasabban tartsa, de hosszú távon megtapasztalható, hogy milyen sokat számít, ha nem a fenék és hátgerinc visel minden súlyt és rázkódást.

Igen, meg kell tanulni, hogy ha nem akarod kipotyogtatni a fogtömésed és szétverni a kerekeket, hátadat stb., akkor egy országúti gépen rázós talajon bizony ki kell állni a nyeregből.


De ha mindez megvan, akkor olyan élményt kapsz egy országútitól, amilyet bitumenen semmilyen más kerékpár nem tud nyújtani.

2017. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!