Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Probléma lehet, ha az első...

Probléma lehet, ha az első kerék nem pont "középen van"?

Figyelt kérdés
A minap volt alkalmam találkozni egy kerékpárral aminél ez feltűnt, és gondolkodtam rajta, hogy ebből lehet e kára a tulajnak(?) Megpörgettem, szinte tökéletesen egyenes volt. Tárcsafékkel szerelt ha ez számít. Talán néhány milliméter "lehetett benne".
2017. febr. 28. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A tárcsafék miatt nem is tudna középen lenni.

De néhány mm amūgy sem számít,max canti féknél de azon már túlnlépett a technológia. A v-féket pedig jól lehet állitgatni.

2017. márc. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát, esetleg elengedett kormánnyal tekerésnél picit oldalra kell helyezni a súlypontot. De szerintem ennyi. Engem spec állatira zavar, ha ilyet látok.

A tárcsafék miatti aszimmetria azért így nem igaz, ott is a villapapucsok közti középvonalra kell fűzni a felnit, csak a küllőperemek lesznek kicsit aszimmetrikusra tolódva, ezzel együtt a kerék kétoldali küllőzése kissé eltérő szögű lehet.

A láncváltós hátsó kerék alapból ilyen.

2017. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszotok.
2017. márc. 1. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A villa merevítő félkör ívének közepe metszi a gumi középvonalát. Ha nem így van, az rosszul van kihézagolva, veszélyes lehet!

Féloldalasan van fűzve a tárcsafékes kerék, de a villában már egyenesnek kell lennie!

2017. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!