Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bowdeneket érdemes néha...

A bowdeneket érdemes néha cserélni a biciklin?

Figyelt kérdés
Főleg a fékbowdenekre gondolok.
2017. febr. 7. 20:03
 1/6 tothp ***** válasza:
igen.
2017. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem megfelelően tárolod a kerékpárod akkor lehet. Gondolok itt arra, hogyha kint néha megázik vagy te tekersz sáros vizes helyen és valahogy por/víz jut bele. De ha nincs baja akkor elég csak kifűzni és megtisztítani. Különösebben nem szükséges cserélni mert nem lesz baja
2017. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs akadás sehol sem a bowdenházban. Inkább arra gondolok, hogy elfárad az anyag, és amiatt érdemes lenne cserélni? Bár az acél nem fárad olyan gyorsan, mint mondjuk az alumínium.
2017. febr. 8. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Évente min. érdemes megnézetni, ha hóban-sárban nyúzod. Levenni, megtisztítani a csöveket, olajozni/teflont cserélni. Nyilván a koszt letörlöd róla, de be tud jutni a csövekbe is, ott rozsdásodik (mind) és lassan elporlad. Egy jó házban persze ez lassabb folyamat, de rá kell nézni néha! Ha foszlik vagy törik a csavaroknál, akkor azonnal cserélni kell, mert óriásit eshetsz!

3 évente kicseréltetem. Nem a legolcsóbbra (200Ft), Jagwire komplett szett 5 ezer körül nem megterhelő.. Majd 2 körül a bovdeneket cserélni! Erős ház nem használódik annyira, jobb pöckökkel nem jut be annyi kosz..

2017. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tothp ***** válasza:

A tefloncserét hogy gondoltad? kihúzod a házból?


egyébként meg: vizet kap, a port felszedi, a kis ívekben kopik a teflon (amit nem tudsz csak úgy cserélni) lassan lassan romlik a hatásfok. Elszakadni nem fog, de egyre kényelmetlenebb lesz használni. A váltóbowdeneknél ez odáig vezethet, hogy a váltó már nem bírja a bwdent visszahúzni. Magyarul, lefelé bizonytalanul vált.

2017. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Én ha cserélek, akkor bowdenházzal együtt. A teflon csőbe a szűkebb kanyaroknál berágódik a bowdenszál és elkezd lustábban járni.

Országútin két-három évente szoktam cserélni, korábban csak akkor, ha a bowdenvég a csavar alá fogásnál láthatóan sérült, szál tört vagy kezd szétzilálódni a fonása. Illetve most pont cseréltem, mert kormánycsere volt és akkor már kompletten csere minden bowdent.

2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!