Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Merev villát érdemes venni?

Merev villát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Van teleszkópom, de kiszeretném próbálni milyen merev villával menni. Terepen szoktam menni. Ugratókon, stb., paraszt déházni szoktam merev vázzal.

Nem nagy igénybevétel a csuklómnak a merev villa? Nem kéne olajat cserélni, szimeringeket, karban sem kéne tartani a merev villát, és költséghatékonyabb lenne. Vagy mindez a csuklóm egészségének az ára?


2017. febr. 7. 12:18
 1/8 Stark2000 válasza:
Utolsó mondattal meg is válaszoltad. A csuklód bánná, szerintem passzold.
2017. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Régen is merev villával/vázzal tolták, a teleszkópos villák elterjedése sokkal inkább a jobb kezelhetőség, úttartás miatt következett be, mintsem a kényelmi funkciókat figyelembe véve. A merev villás gép jobban igénybe veszi a tested, de ez kiküszöbölhető megfelelő testtartással.
2017. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Milyen megfelelő testtartással?

Ilyenről még soha sem hallottam.

Hogyan kellene ezt kivitelezni?

2017. febr. 7. 19:52
 4/8 anonim válasza:
Az ülés és kormány megfelelő beállításával elérhető kedvező testhelyzet, melynek eredményeként optimális lesz a súlyelosztás a nyereg és a kormány között. Ezáltal még megfelelő nagyságú erőt tudsz kifejteni a hajtásra, de nem lesznek túlterhelve a karjaid, és azok olyan pozícióban lesznek, hogy felveszik a terhelést. Természetesen más típusú felhasználásnál(országúti, túra, stb.) ezek a beállítások különböznek.
2017. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kiitos ***** válasza:
Merev villa esetén rázós felületen haladva sokkal kevesebbet érintkezik a kerék a talajjal, a teleszkóp feladata hogy lehetőleg mindig rányomódjon a kerék az útra ezzel fékezhetőbb és irányíthatóbb a bringa.
2017. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam közép kategóriás használt első villákat venni, mert utálom karbantartani... ha meg 1.5-2 évente kell egy "új" teló előre 20-40ezer nem vág földhöz...
2017. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a fő szempont #5-nél.


A kényelmi kérdés inkább a túra-trekkingeknél fontosabb.

2017. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy érkezett rá néhány válasz, amit köszönök is, de olyanok tapasztalatát is várnám, akik használták.

Elég bénán biciklizek, szóval csőröstől kezdve minden előfordul.

2017. febr. 16. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!