Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 150-ért 27.5 MTB: fék, teleszkóp?

150-ért 27.5 MTB: fék, teleszkóp?

Figyelt kérdés

Tönkrement véglegesen az olcsó tesco-s kerékpárom, ezért vennék 150 körül 27,5-ös MTB-t. Nézegettem webshopokban mit kapni, de majd úgyis helyileg veszem meg. Viszont 2 kérdés:


Ebben az árkategóriában a tárcsafék tényleg jó vagy csak dísznek van? Olvastam olyat hogy olcsó kerékpárokra szar tárcsaféket tesznek amik rosszabbak mint a V-fék (és gondolom a 150 még az olcsók között van)


Teleszkópnál gondolom ennyiért csak rugósat kapok, viszont fontos hogy zárhassam (aszfalton ne rugózzon) és állíthassam az erősségét. Ebben az árkategóriában ez hozható, vagy megintcsak dísznek vannak a teleszkópok?


Sorry ha hülyeséget kérdeztem, de nem nagyon értek hozzá, és az olcsó tesco-s bicajok után inkább előre kérdezek :)


2016. jún. 11. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a fék hidraulikus, akkor már egész jó. Ezek a suntour nevű csodatelók tényleg borzalmasak, csak azért kényelmes, mert hajlik, mint a kolbász :D De ezek közül a legjobb az XCR, abból már van kormányról zárható is. Ilyenkor szoktam mondani a karbon merevvillát, mint ötletet, de mindig megkapom, hogy tiszta hülye vagyok :D
2016. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amiket láttam ennyiért, azokon kizárólag mechanikus fék és suntour teleszkóp volt.
2016. jún. 12. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nő vagy? Merida Juliet széria! Férfi vagy? Merida Matts TFS széria! 150 körül hidraulikus fék és lezárható teleszkóp van, ha tavalyi modellt veszel, azt 130 körül is meg lehet kapni akár a helyi bringaboltban is! A Merida váz erős, tartós, sportos, 5év garanciás, jó a festés, vannak rajta gyárilag rögzítő pöckök bovdennek, lehet rá pakolni kosarat, gyerekülést, csomagtartót! Rendes kerék van hozzá... :)
2016. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nagyon rég nézegettem új bringákat, brutál mennyire a magasban vannak az árak. [link] ezt találtam, 140 ezer, hidraulikus fék, XCR zárható teló, Alivio hajtómű.
2016. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a hidraulikus fél mennyivel jobb mint a mechanikus? Mert állítólag a karbantartása kész rémélom a mechanikushoz képest, és drágább is.
2016. jún. 12. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban fog. a mechanikusnál pedig megeshet olyan is, hogyha sokat mész sárban, egyszerűen elfogy a fékhatás, mert elkopik a betét, és az nem állítja magát automatikusan a tárcsához nyilván ez egy extrém eset, de volt már rá példa. Annyit megér a több karbantartás azzal szemben, hogy szutyok legyen, és még nehéz is.
2016. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidraulikus féket te laikusként otthon biztos nem fogsz szétszedni sem légteleníteni, főleg nem szintetikus olajost! A DOT szintetikus olaj nedvszívó és vérmérgezést okoz, ügyetlen kézben veszélyes. A levegő páratartalmát szívva csökken a forráspontja, ami a zárt rendszerben nyomásingadozást és akár szétdurranást okozhat! (Persze nagyon tré esetben) Ellenben ha egyszer beállíttatod, fékpofa cseréig nem lesz gyengébb, nem állítódik el!

Előny V fékkel szemben: totál igénytelen az időjárásra, durva sárra, hosszú ideig se kopik el, felnit nem koptatod, nyolcas bármekkora lehet a kerékben, akkor is megfog, pontosabban beállítható a fékkarja, mindig közel egyforma teljesítményt ad. Sok ideig is fékezhetsz, nem fogy el!

Hátrány: drágább, karbantartás pici szaktudást igényel, érzékeny a bovden sérülésre (ha elfolyik az olaj, csökken az erő).

Olcsók közül egy mechanikus lehet jobb, de 30eFt felett nem igen!

Mechanikusban se te cserélnél bovdent vagy fékpofát, a belső működést pedig hagyjuk! Jobb a hidraulikus, legyen most elég ennyi!

Nyilván egy Promax hidraulikushoz egy Avid, Hayes, Shimano Deore mechanikust ne hasonlítsunk, de árban egy szintűt nézve jobb az!

2016. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem elég belépő szintű Shimano hidraulikus tárcsa van a trekking bringámon, és egy betétcserén kívül eddig semmilyen karbantartást nem igényelt. Az meg kb. vicc árban volt. Jól működik, finoman adagolható. Hátránya talán, hogy nem olyan óriási a fékereje, ami tovább csökken, amikor vizes a tárcsa, de azért meg lehet vele állni.
2016. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!