Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyikkel járok jobban?

Melyikkel járok jobban?

Figyelt kérdés
Van egy elég jó kis trekking kerékpárom, de át kéne alakítanom outivá mert el szeretnék kezdeni triatlonozni. Ti ezt alakítanátok át vagy inkább beszereznétek egy régi outit és azt újítanátok fel? (semmiképp nem szeretnék újat + apámnak van egy régi Apolló Csepel bringája) köszönöm szépen a segítséget.

2015. okt. 23. 16:37
1 2
 1/11 Krisz85 ***** válasza:

ha triatlonozni szeretnél, akkor még inkább kritikus, hogy a bringa rád legyen méretezve, a váz és a bringa is, biztos vagy benne, hogy jó a méret Neked? el kéne menni egy bikefit-re első körben és évente újra mérni mindent, mert ahogy változik a hajlékonyságod, úgy lesz kényelmetlen még a jól beállított bringa is egy idő után, ehhez két három év kell


trekkinget nincs értelme átalakítani a súly és az aerodinamika miatt, a régi apollo csepel már jobb egy fokkal, de a régi alkatrészek miatt rá fogsz jönni, hogy jobb lett volna egy új alap triatlon gép

2015. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget a csepel gépből csak a vázat hagynám meg, vagyis fokozatosan cserélném ki rajta a cuccokat (ahogy a pénztárcám engedi).

Másik kérdés milyen áttéteket kellene használnom kezdőként?

2015. okt. 23. 19:59
 3/11 tothp ***** válasza:
100%

A csepel apolló egy jó alap. masszív. jól összerakott cucc. van vele néhány bibi.

Nem könnyű. ezzel még meg lehetne barátkozni.

Tudtommal csak 56-os méretben készült. nem biztos,hogy triatlonhoz ez a méret neked jó.

A fékek: a fék tartó konzolok nagyon magasan vannak rajta. komoly féket nem tudsz rá szerelni, mert azok nem érnek le a kerékig.

Váltás: a vázon nincs váltótartó papucs.csak "füles" váltót tudsz feltenni. Abból meg elég ritka a komolyabb darab.

Áttétel: a 42-52 a klasszikus. De egy 39-52 szerintem bárhová elég. Pláne ha hátul van egy 12-30 as sorod.

Ezt is ki ki kell tapasztalni. Erőnlét kérdése.

2015. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A váz mérete szerintem jó 180 cm magas vagyok, a vázon van a váltó.

(de nekem csak a váz meg a kerekek kellenek mert a többi cucc eléggé leharcolt.)

2015. okt. 24. 07:29
 5/11 Krisz85 ***** válasza:

az áttétel edzettség kérdése, van aki 10 év "edzés" után sem tudja meghajtani a 50 es kompakt áttételt sem normálisan, van aki az 54 et röhögve, szóval ez tényleg egyéni edzettség kérdése, kb. ahogy a hajtókarhossz is.


viszont tényleg nézz utána, hogy vannak-e alaktrészek, csapágy, hajtás, váltók hozzá mielőtt költeni kezdenél rá. , de ha a végén egy alap karbon triatlon gép ára jönne ki, akkor inkább vegyél újat


wilier, cube rose nagyon jó ár érték arányúak


viszont az időfutambringát ne keverd a triatlon géppel ég és föld a különbség, geometriában és kényelemben is, mindneképp triatlon gépet nézzél ha egyszer rászánod magad a vásárlásra

2015. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha tényleg triatlonozni szeretnél, akkor amúgy is triatlongépre lesz szükséged. A trekking teljesen más kategória, nem valószínű, hogy át lehet alakítani annak megfelelően. A Csepel meg alapból nem erre lett tervezve. Én is sokáig ilyen vázat használtam, tudom, mire számíthatsz. Lecserélsz mindent, így lesz egy olyan géped, ami rengeteg kompromisszum árán a legalapabb szinten használható, mindez olyan áron, ami már elég lehet egy belépőszintű modellre. A különbség a kettő között az, hogy míg a belépő triatlonkerót idővel szükség szerint tudod fejleszteni, a gányoltnál az a maximum, amit ki lehet hozni belőle. Persze ha nem komolyan nyomod, akkor akár krmpinggel is elgurulgathatsz...
2015. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, nem szeretném túl komolyan csinálni, (nem akatok 30000-nél többet költeni rá abból a csepelt kb fel tudnám újítani, de nem tudok belőle kezdő triatlon gépet venni)
2015. okt. 24. 11:53
 8/11 tothp ***** válasza:

Rakd össze, hogy "úgy nézzen ki" mint egy triatlon bringa. Kezdd el használni. aztán szépen lassan összeáll, hogy mit kell változtatni.

Egyébként meg rövidtávra (1/4 ironman, mert gondolom egyenlőre legfeljebb ezzel kezded) tulajdonképp nem nagyon kell kiélezni a dolgot. legyen egy bicajod, amit tudsz használni.Ha a váz beválik, egy ügyes hegesztő még fékkonzolt is fabrikál rá.

88-ban egy hasonlóval kezdtem. először lekerültek a sárvédők, egyéb sallangok, dinamókonzol.

Tetem rá széles kormányt klipszes pedált, vékony gumit. Aztán került rá alufelnivel fűzött kerék. A világ végére is elmentem vele.

2015. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így gondoltam! :-D
2015. okt. 25. 13:15
 10/11 anonim válasza:
Kezzd el a triatlont bármien bicajjal. Nekem a csapatomban volt egy gyerek, az első edzésre drága versenygéppel jött de nem tetszett neki és 2 hónap mulva abbahagyta. Ugyhogy kezdd el, szeresd meg a triatlont és utána majd veszel bicajt.
2015. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!