Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek van értelme 3x8...

Szerintetek van értelme 3x8 sebességes biciklit 3x9 vagy 3x10-esre átalakítani?

Figyelt kérdés

Nem azért gondoltam rá, mert kevés a fokozat, hanem 3x8-ban nem nagyon vannak felsőbb kategóriás alkatrészek.

És miket kellene hozzá kicseréltetni?


2015. aug. 24. 19:50
 1/6 tothp ***** válasza:

Lánc, racsnisor, hátsó váltókar, első is, mert általában azonos fazonból nincs 8-as meg 9-es is. Ez a minimum.


De félek, hogy az új agyat sem úszod meg, akkor kerék újrafűzés. nagyjából.

Azt nem tudom, ezeknél a papucstávolság hogyan alakul,de ott is lehet gond.

A könnyített cuccok miatt a lánc és racsnicsere biztos sűrűbben jelentkezik hosszú távon.

Én mondjuk tökéletesen elvagyok a 3x8-al. Alsó-felső fokozat nagyjából azonos (illetve lehet azonos) a fokozatok közti "lépcső" kisebb vagy nagyobb.

2015. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy a bringa többi részét érdemesnek találod-e arra, hogy egy ilyen drága átalakítást elvégezz. Mert egyenként megvéve ezeket az alkatrészeket igen sok pénzbe fog kerülni.

Gyakorlatilag az első váltón kívül az egész meghajtást és váltórendszert cserélned kell ahhoz, hogy a rendszer rendesen működjön.

2015. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egy 9 sebességes rendszer sokkal drágább, mint egy 8 sebességes. Ahogy előttem is mondták, rengeteg alkatrészt kellene kicserélni, ami rendkívül drága lenne. A több fokozat viszont csak abban tud segíteni, hogy minél ideálisabb áttételben tudj tekerni.
2015. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég egy 9 -es kazettatest, nem kell új agy .
2015. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Kazi, lánc, váltókarok mindenképpen cserések. Esélyes még a hajtómű (ill. a tányérok).
2015. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt hiszem ez egy hülye ötlet volt részemről, tényleg nem éri meg ennyit "tuningolni" a biciklin, akkor már egyszerűbb lenne eleve jobb biciklit venni.
2015. aug. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!