Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ugrik a lánc?

Miért ugrik a lánc?

Figyelt kérdés

Van egy Hauser Five kerékpárom. 7 sebességes Shimano racsni illetve Shimano Turney TX váltó van rajta. A minap elszakadt a láncom.

És volt itthon egy régebbi kerékpárom. Amiről leszedtem a láncot és ráraktam a Hauser Five kerékpáromra.

A probléma az hogy olyan szinten ugrik a lánc hogy szinte tekerni sem lehet...

Mi lehet a probléma?

A régi lánc már eléggé "megnyúlt" de azzal mégsem jelentkezett a hiba. Illetve ha 1-2 lánccszemet kiszedek az befoyásolja a kerékpár működését?



2015. aug. 5. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert a régi cucc együtt kopott és valamennyire hajlandóak voltak együtt dolgozni. De te most egy másik, másféleképpen kopott brigádból kiemelted csak a láncot. Nem illenek egymáshoz, ez kb. 100%-ban megjósolható.

Hajtómű, lánc, hátsó sor cserét javaslok. Az alkatrész megvan egy tizesből.

De ha csak elszakadt a lánc, miért nem vetted ki a sérült szemet és raktad össze rövidebbre? (jóvanna, költői kérdés...)

2015. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt csináltam először. Sajnos néhány szem meg van már hajolva és a stifteken jól látható hogy a lánc "meg van nyúlva" kopott már... ezért raktam rá egy másik láncot ami kevésbé volt igénybevéve.

Volt itthon egy vázam hála az égnek volt rajta lánc is. igaz ez borzalmas állapotban volt (rozsdás, zsíros, mocskos) Ezt megdrótkeféztem, nagyjából kipucoltam, újrazsíroztam.

Még kipróbálni sajnos nem volt időm... Reméljük a legjobbakat. A segítséget pedig köszönöm.

A hátsó fogaskoszorú is megérett már egy cserére. amint lesz lehetőségem és időm cserélem rajta.

Mivel munkába járok vele így sajnos nem minden esetben tudom megoldani az azonnali alkatrészutánpótlást. illetve ha beüt valami akkor az gáz. ezért tettem rá most is használt láncot. mert új nem volt itthon :)

2015. aug. 5. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!