Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit vegyek edzéshez?

Mit vegyek edzéshez?

Figyelt kérdés
Összességében, szeretek nagyon kerékpározni, de nem ilyen időben, ilyenkor nemigazán mozgok, csak sorvadok. Nyáron meg zavar, hogy mindig újra kell kezdenem a nulláról és amikor meg már megint egész jó formában vagyok jön a hideg és jön a punnyadás. Na de a lényeg, elég szegény vagyok, de szeretnék otthon edzeni kerékpározáshoz. Mit ajánlotok szobabiciklit, görgős cuclit? Majdnem minden nap tekernék, esetleg órákat. Lehetőleg ne nagyon kerüljön 50 ezernék többe, mert a biciklim ér kb ennyit :)

2015. jan. 13. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

amennyibõl kapnál egy értelmes szobabringàt, vagy görgõt, abból kapsz 2 garnitúra téli bringás ruházatot.

50 körül csak gagyit kapsz görgõbõl is és szobabringából is.

2015. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, bár ha komlett ruházat kell, kamáslival, maszkkal akkor csak egy szett férne bele az összegbe, de tény és való, hogy annyi pénzért csak gagyi görgőt kapnál
2015. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kár, mert én nagyon könnyen megbetegszem a hidegben, de még ha nem is egyedül nagyon unatkoznék ilyen depressziós időben. :(
2015. jan. 14. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:

egy f asza görgő, ami már teljesítményt is mér/kijelez 100.000 ft körül indul. azzal már a legtöbb ember profi edzésmunkát tud végezni. ha csak hobbi szinten, nem verseny orientáltan bringáznál, akkor már a Tacx-nak van görgője 50-60.000 ft értékben. Ez alatt is van görgő, de szerintem azok silányak.


Viszont egy komplett, téli ruha garnitúra ami igazán minőségi nem jön ki 100.000 ft ból. Saját tapasztalat... Egy jó kabát kb. 40-50.000 ft, nadrág ugyan ennyi, kell aláöltözék több réteg, sapka, sál/maszk, téli cipő, stb stb = nem jön ki 100.000 ft ból. Azok a ruhák amiket meg az Aldiban kapni, köszönő viszonyban sincs a minőségi olasz bringás ruházattól. A téli ruházatnál még jobban felértékelődik a minőségi szó, ugyanis rettentő zavaró, amikor az öltözék hibára kell koncentrálnod, nem magára a tekerésre.

2015. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem és a Tacx görgők mennyire megbízhatóak? Nekem nem kell a sok extra, csak otthon is tudjam mozgatni azokat az izmokat amikkel egyébként is pedáloznék.
2015. jan. 15. 19:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Tacx és Elite. A Pro Tour csapatok, a profik ezeket a márkákat használják, ezek megbizhatók. (nekem is tacx van)
2015. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg "csak tekerni" szeretnél, átmozgatás képen: [link]


Már a decathlon saját görgője is megteszi, 30.000 ft ért. Bár én kicsit spórolnék és vennék egy belépő szintű Tacx-ot: [link]

2015. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a dekatlonos cucc tetszik, olvasgattam róla ezt azt és sok helyen írták, hogy a legnehezebb fokozat egy edzettebb kerékpáros számára túl könnyű. Nem tudom hogy ez engem mennyire befolyásolna, mivel MTB bicajom van ahol a legnagyobb fokozat meg sem közeli egy outi bicajnak a legnagyobb fokozatát.
2015. jan. 15. 22:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy tűrhető görgőt kaphatsz 50 ezerért, megfelelő minőségű komplett téli ruházatot valószínűleg nem. De vigyázz, mert a görgőzés korántsem nyújtja azt az élményt, mint a kerékpározás! Én személy szerint gyűlölök görgőzni.:) Ugyanazokat az izmokat mozgatja, de nincs meg hozzá a suhanás érzése és semmi, amiért szeretek kerékpározni, csak az erőkifejtés. Olyan, mintha egy kondigépen szenvednél órákig. Fűtött szobában meg se próbáld, mert rólam 10-15 perc múlva csurog a víz és 25-30 perc alatt hőgutát kapnék, mert itt nincs menetszél, ami hűtsön és elszállítaná az izzadságot. Emiatt a kerti teraszon görgőzöm rétegesen felöltözve és rövid idő alatt levetkőzöm egy szál nyári mezre.


Amikor lehetőségem van rá, akkor inkább bringára pattanok, mert az még télen is sokkal jobb érzés, mint görgőzni. Kizárólag a jó minőségű ruházaton múlik és akkor akár -5 - -6 fokban is lehet 3-4 órákat tekerni. Egy profi hosszúnadrág + téli felső kb. 100 ezer Ft. Sapka, esetleg sál, kesztyű, aláöltözet lehet decathlonos is, kamásli pedig egyénfüggő. Izzadságelvezető zokni, nagy hidegben lélegző szélálló zokni sem árt. Ha komolyan szeretnél kerékpározni, akkor hosszútávon mindenképpen ebbe az irányba érdemes lépned. Ettől függetlenül vehetsz görgőt, mert tükörjég vagy -10 fok esetén ideiglenesen később is kihúzhat a bajból.

2015. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tavaj vettem egy görgõt 55ezer ft-ért, az elsõ 2 hétben nagyon jó volt, aztán elkezdett a csapágyazása súrlódni, nyikorogni, visítani... ezek után beláttam, hogy 200euró környékén nem kaphatok minõségi sporteszközt... én elhiszem, hogy ft-ben drágának tûnik, de sajnos ez az olcsó vacak árkategóriája.
2015. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!