Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Maximum 6,8 BAR van a gumimra...

Maximum 6,8 BAR van a gumimra írva, ha annyit nyomok bele, vagy felnyomom 7-ig, akkor mi baja lesz?

Figyelt kérdés
Azt szeretném elérni,hogy minél gyorsabb legyen
2014. aug. 29. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

akkor még nem lesz semmi szerintem, általában túl szokták méretezni a dolgokat annál mint amit írnak rá maximumnak.

de ahhoz hogy gyorsabb legyen jobban kell tekerni, szerintem az hatásosabb ;)

2014. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 savanyújóska ***** válasza:
Én nem nyomnám 7-ig, mert amilyen utak vannak itthon... Ha versenyeszköz, akkor nyilván más, ott szerintem sem gond. De szerintem sem a 0,2 barral mókolj, inkább az alkatrészekkel, technikával, etc.
2014. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában a keréken az van ráírva, hogy mekkora nyomás a minimum és mekkora a maximum. Nekem pl. 6-8 Bar nyomást bír, ezért én 7 -ig szoktam nyomni. Ha túl kicsi a nyomás, úgy nagyobb a futófelület, magyarán lassabb a kerékpár, és ütés esetén esély van a nyolcasra is. Ha túlfújod, úgy sokkal kisebb a futófelület, elméletileg gyorsabb is a bicaj, azonban a túlzott belső nyomás nem tesz jót sem a belsőnek, sem a köpenynek. Ha egyébként érdekel hogyan lehet gyorsabbá tenni, írj egy privátot aztán megdumáljuk.
2014. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Versenybicikli. Országúti :D
2014. aug. 30. 11:54
 5/8 A kérdező kommentje:
[link] Ez a biciklim, nem tudom ez mennyire számít. Nem egy Merida :D
2014. aug. 30. 11:58
 6/8 A kérdező kommentje:
[link] És ekkora a gumija
2014. aug. 30. 12:00
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Nyugodtan. Nekem max 6 bar van ráírva, de tapasztalat szerint az inkább a használható minimum. Ma 7 barral kerültem a Velencei-tavat, volt ott térköves bringagyásztól földútig minden. (Continental SportContact, 28-622 méretben)
2014. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben köszi :D
2014. aug. 31. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!