Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fáj mikor menstruálásnál...

Fáj mikor menstruálásnál felnyomom a tampont?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de jobb ha vigyázol, ha nem, akkor nem megy, majd inkább máskor próbáld meg. Én személy szerint még nem próbáltam. Tesóm használ, neki bevált.
2012. jan. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fáj, mert azonnal magahoz tapaszt minden nedveset, tehát a kisajkakat is, hüvelyfalat is, és ha tolni akarod, akkor nagyon erős a surlódás. Én csak krémmel tudom betenni, és akkor is sietni kell, hogy betoljam még mielott beszívja a tampon a krémet.
2012. jan. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én már évek óta tampont használok, most sem fáj és kezdetben sem fájt. Első használatkor érdemes mini tamponnal próbálkozni és azon a napon mikor erősebben jön. tehát nem rögtön mikor egy kis vért meglátsz, hanem mikor erősebben jön (ez nálam a második és harmadik nap). Előveszed a tampont, közben leguggolsz, jobb fürdőszobában próbálkozni mert ott nagyobb hely van, letolod a nadrágot és a bugyit is és nagy terpeszbe állsz vagy guggolsz. Fontos hogy ne légy ideges, lazulj el. Mivel mint mondtam érdemes először olyankor próbálni mikor erősebben megvan, mert ekkor ott lent annyira csúszni fog hogy az rásegít így problémamentesen fel tudod helyezni. Told be addig ameddig csak tudod az ujjaddal, nem kell félni hogy túl mélyen lesz, mert ha nincs eléggé fent akkor szúrhat pl. ha leülsz. Akkor tökéletes ha nem érzel semmit közben. Amit a második válaszoló írt, az max akkor lehetséges ha órákig várta hogy szívódjon mielőtt teljesen felhelyezte volna vagy annyira kevés a mennyiség hogy teljesen felesleges tampont használni. Krémet meg egyebet nem érdemes használni, mivel vagy hamarabb felszívja és ezzel kevesebb vért tud felszívni, vagy meg réteget képez a tampon felszínén és az nem tudja felszívni a menstruációs vért.
2012. jan. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Amit a második válaszoló írt, az max akkor lehetséges ha órákig várta hogy szívódjon mielőtt teljesen felhelyezte volna vagy annyira kevés a mennyiség hogy teljesen felesleges tampont használni. "


Nem, ln nagyon erosen vérzek, éppen amiatt nem erdemes hasznalni, mert felora altt megtelik. De allva csinaltam, igy is nehez kifogni egy olyan fél percet, amikor nem csopog a vér. És még igy is folyik a kezemen, mire vegzek.

Lehet azon mulik, hogy nagyon alaposan

meg kell torolkoznom elott - negyedoraig csak torlok egy pisiles utan, hogy tudjak lépni pár lépést anelkul, hogy végigcsöpogtetném a padlót, és neki tudjak allni a tampon betételének....?

2012. jan. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Nekem egyáltalán nem fáj. Lényeg, hogy ne görcsölj r.Hidd el nem olyan fájdalmas, mint ahogy előre hiszed, csak ki kell tapasztalni, hogy neked a legkönnyebb felhelyezni.

2012. jan. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Told be addig ameddig csak tudod az ujjaddal, nem kell félni hogy túl mélyen lesz, mert ha nincs eléggé fent akkor szúrhat pl. ha leülsz. Akkor tökéletes ha nem érzel semmit közben. "


És Neked nem fáj, ha eléri a méhszájadat? Mert nekem akkor napokig fáj utána a méhem. És amikor megtelik, és húznád ki, nem akad meg a szűzhártyádban? Nekem 3-4 cm vastagra is megduzzad.

2012. jan. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. jan. 1. 03:44
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha elég nedves a hüvelyed, el tudsz lazulni, a szűzhártyádon van elég nyílás, és jól teszed fel, akkor nem fáj.
2012. jan. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ne használj tampont mert egészségtelen.
2012. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!