Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért akarja ledobni a láncot,...

Miért akarja ledobni a láncot, ha hátrafelé tekerem a hajtóművet?

Figyelt kérdés
Recseg,és olyan mint amikor rosszul van beállítva a hátsó váltó és nem tudja feltenni a lánckerékre a láncot.A láncot nem dobja le.
2014. aug. 15. 05:13
 1/2 anonim válasza:

nekem is volt hasonló. Lehet, hogy a váltó nem teljesen jól van beállítva...vagy pedig be kellene olajozni a láncot, fogaskereket...


én állítgattam a hátsó váltón meg beolajoztam, azóta jól működik de, hogy melyiktől javult meg nemtudom :-)


szerintem nézd meg először nem kell-e megolajozni :-)

2014. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Titusztitusz ***** válasza:
A jelenség oka az, hogy szorulnak a hátsó fogaskerékagyban az apró csapágygolyók...Ennek oka többféle lehet...Leggyakoribb ok az, hogy az illesztések résein az idők során beszivárgott a finom por,és emiatt akadályoztatva van a csapágygolyók egyenletes forgása,és így szorul az egész fogaskerékagy...Segíteni a dolgon főleg úgy lehet, hogy az illesztésekbe öntöl jó sok kenőolajat vízszintes helyzetben, és néhányszor jól megpörgeted a fogaskerékagyat...Ez esetben van rá esély, hogy az olajtol újra könnyedén fognak gördülni a csapágygolyók, vagy esetleg a bő olajozás kissé kimossa a fogaskerékagy belsejét a portol...Ha nem segít semmit az olajozás, akkor le kell venni a fogaskerékagyat a bringárol, és vagy egy újat tenni a helyébe, vagy szét kell szedni az egész fogaskerékagyat, és úgy kitisztítani a belsejét...
2014. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!