Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha átütőtengelyesre cserélem...

Ha átütőtengelyesre cserélem a monoblokkomat, ami négyszögtengelyes, ahhoz a hajtóművet is le kell cserélnem?

Figyelt kérdés
Egy olcsó acélcsészés shimano monoblokk van benne, négyszögtengelyes suntour xcm v2-es hajtóművel. Vegyes terepen használom de inkább hegyen döngetek vele. Gondoltam lecserélem a monoblokkott átütősre, mert már recseg ha komolyabban taposom. Oktalink nem érdekel mert az se tart sokkal tovább. Ja és megköszönném, ha linket is küldenétek az új cuccról.

#hajtómű #Shimano #átütős
2013. aug. 28. 21:48
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

[link]


[link]


Bizony, le kell cserélni a hajtókart is.

2013. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nyugi..az integralt tengelyes hamarabb fog recsegni...de majd rajossz..:D

nemhogy cserelned 3000ert inkabb 20-30ert cserelsz hajtast, ami meg annyira se ellenallo mint a hagyomanyos belsocsapagyas rendszerek...:D

Grat

2013. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
A régi jó módszer nekem bevált. Nem váltottam négyzetkúpról, csak átmenő furatos monoblokkot vettem és egy átmenő szárral huzattam oda a hajtókarokat két anyával. Ezzel a tengely is elő van feszítve. Annyi pluszt ad a merevségbe, hogy soha többé nem volt lazulás, recsegés, semmi.
2013. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
HomoHominiLupusEst nem feltétlen akarom lecserélni csak ha jobb. Ezek alapján amit leírtatok és amit a szervízben mondtak, le is mondtam a pénzkidobásról. Ha van még ötlet, azt szívesen meghallgatom.
2013. aug. 30. 21:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!