Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme trekkingen a...

Van értelme trekkingen a 35-ös gumit 25-ösre cserélni?

Figyelt kérdés

Van aki szerint van, mert vékonyabb gumi =csökkenő gördülési ellenállás = gyorsabb.


Van aki szerint nincs, mert a trekking vázgeometria és hajtómű nem a sebességre van kitalálva, így csak papíron jelent előnyt a vékonyabb gumi. Magyarul könnyebben gördül, de ebből semmi érdemlegeset se profitálok majd a gyakorlatban (max jobban ráz majd). Nem leszek érdemben gyorsabb.


Mit tegyek?


2014. aug. 6. 13:02
 1/4 -a- ***** válasza:

először nézd meg hogy hány mm széles a felnid(ált. rajta van). lehet nem is lenne jó hozzá a 25-ös. 25mm-es gumit 17mm-nél szélesebb felnihez nem ajánlanak:

[link]

gyorsabb kellene, hogy legyen. kisebb a légellenállása is, elméletileg a súlya is kevesebb kellene hogy legyen ha ua a típus (kevesebb súlyt kell gyorsítani, és forgásban tartani.)

2014. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a felni 19-es, eszerint a 25 még jó lehet de nem ajánlott, a 28-as viszont már a zöld sávban van
2014. aug. 6. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 38 széles gumi volt rajt, de idővel lecseréltem 28-asra (keskenyebbet nem ajánlott). A mostani CST Super HP szóval teljesen slick. Amit észrevettem, hogy könnyebb lett tekerni, főleg sima úton jön ki az előnye érezhetően, azonban meg kell szokni, hogy lényegesen jobban fog rázni a bicikli főleg városban. Természetesen a slick miatt kicsit hajlamosabb megcsúszni poros és nedves úton. Ha nem totál simát választasz akkor szerintem neked annyira nem lesz vészes.
2014. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
km/h-ban nézve mennyi az előny?
2014. aug. 7. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!