Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus V-féknek van...

Hidraulikus V-féknek van értelme utcára?

Figyelt kérdés
Sima V-fékemet szeretném továbbfejleszteni. Tárcsásítás a terv, de megemlítették, hogy léteznek ilyen hidraulikus V-fékek. Hosszútávon nem deformálja a felnit? Egy komám szerint meg nyikorog mint az állat, ez igaz?

2014. máj. 2. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy hidraulikus v fék csak tárcsafék van de az meg csak terepre éri meg szerintem. Utcára meg bőven elég egy jó V-fék még ha NAGYON kell a tárcsafék neked akkor egy mechanikus ha csak utca
2014. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ja ahoz olyan agy, váz,villa kell + féktárcsa
2014. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: de van.


[link]

2014. máj. 2. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz megállni a sima V-fékkel vagy mi a baj vele?
2014. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megállni éppenséggel meg tudok, csak egy a bajom: Mecsek mellett lakom (Pécs), és apám pont a hegyoldalba lakik egy meredek utcába, és unom már, hogy az amúgy full új fékszettem (Shimano V-fék, új fémházas fékpofák, új bovdenek) 2-3 alkalom után fele annyira fog, mire leérek az utca aljára (pedig szakaszosan fékezek, nem ész nélkül húzom folyamatosan). Ugyanez a helyzet, ha a Mecsekről jövök le egy túráról, egy combosabb lejtőn van hogy inkább gyalog jövök le, mert félek, h elfogy a fék mire leérek :S Szóval nem a fékhatással van a bajom, hanem a túl gyors elmelegedéssel, nyúlással (ma is rá kellett állítsak a bovdenre, pedig nem egészen 2 hónapja állítottam be a féket, és még egyszer mondom, nem láma módon fékezek).
2014. máj. 2. 15:17
 6/13 anonim ***** válasza:
hidraulikus felnifék az inkább trial-osoknak jó, egy hegyoldalon lefelé ebben is elkopik pillanatok alatt a fékpofa, a nagyobb erő ebben az esetben, főleg mivel nem megállásról, hanem lassításról beszélsz, teljesen felesleges. De pontosan erre találták ki a tárcsaféket, hogy hegyről lefelé szépen fokozatosan tudd adagolni a fékerőt.
2014. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Komoly ilyet is most láttam ám amit az előző mondott amit te akarsz oda tárcsa f kell ám most : OFF de minek hidraulikus V-fék semmit nem érsz vele szinte ugyanolyan.
2014. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Eddig is a tárcsa felé hajlottam, ezt a hidrós felniféket csak kíváncsiságból kérdeztem meg, de akkor leteszek róla. És ha már tárcsafék: abból bovdenes vagy hidrós? Mer itt is hallottam olyat, hogy egy bovdenes tárcsával nem vagyok sokkal előrébb, mint a V-vel, van aki szerint ha tárcsa, akkor már hidrós, fentebb írta valaki, hogy utcára elég a bovdenes is, stb. Erről kinek mi a véleménye-tapasztalata?
2014. máj. 2. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
hát "egy jó v-fék felér egy rossz tárcsafékkel". Ha nem az ilyen zoom meg ilyesmi tárcsaféket veszel ami mechanikus pl egy avid bb5 az elég komoly szerintem kb 10e + 7e kb egy tárcsa. V-fék kar is jó hozzá kb ennyi. De az agy villa váz legyen tárcsá kialakítású ha nem az neki se állj az sokkal több lesz úgy.
2014. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hidraulikusból és bovdenesből is van gagyi is és jó is, de a legjobbak mind hidraulikusak, de ezek árából egy olyan felhasználó mint te, már valószínűleg biciklit vesz :D
2014. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!