Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a fixiről?

Mi a véleményetek a fixiről?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/hátrányai? Érdemes egyáltalán használni? Városon kívül vagy csak városban?

2014. febr. 26. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Én imádom. De az emberek 90 százaléka punci hozzá, 90 százalékuk meg túl hülye.


Előnye nemsok van, könnyű hajtani, kb ennyi. meg istenkirály érzés. könnyű. az enyém 10 kiló, és acélvázas.


hátránya meg az, hogy nehéz vele megállni, nehéz a váratlan szitukat megoldani, b4sztatja a térded, szétnyírod az alkatrészeket, sokat kell költeni rá, (pénzt, időt) mindig nyikorog, meglazul valami, ha nem, akkor a hátsód kopik ki, a klipszed szakad el, stb.

2014. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

városon kivűl vagy városba?...XD

menj el a millire, és még egy U13-as gyerek is lealáz...:D

utcai fixisek mind puncik...erőnlét 0, csak a pirosozás meg a skid megy..:D

ez a véleményem..:D

2014. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Az ismerős bringaboltba járt egy ilyen punci kuncsaft, dícsérte az "életérzést". Egészen addig, amíg kihajtott elé egy kocsi és a mindenható skid nem bizonyult elegendőnek :)
2014. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

amúgy, mint gyakorló fixis mondom, hogy a skid az nem alkalmas vészfékezésre.


1. csak olyan kicsi átéten lehetne biztonságosan alkalmazi, amit nem éri meg feltenni egy bringára.


2. ha mind2 lábbal skiddlsz, akkor is kel egy fél pedálfordulat ahhoz, hogy pozícióba kerüljön a pedál. ez a fél fordulat 46-18on kb 2,5 méter. pont kb egy trolibusz.

ha egylábas vagy, akkor ez 5 m.


3. skidnél blokkol a kerék, igy a lassulása nem optimális. 25ről, ami egy kellemes utazósebesség, nekem 3-4 méter skid után áll le a bringa.


4. szal, ha hozzáveszed a reakcióidőt, fékutat, legalább 6-10 méter kell, hogy megálj 25-ről. ennek a felére akármelyik v-fék alkalmas ennél a tempónál...


szal ezért kell ésszel tekerni. ha kihajt eléd egy kocsi, abból perec lesz. egy hozzádklipszelt bringával meg egy élmény esni :D

2014. febr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Bp-n a fixisek majdnem 90%-a hipster majom, akik divatból tekerik, de magához a kerékpárhoz a műszaki hozzáértésük nulla, arról meg ne is beszéljünk, hogy a KRESZ-t képtelenek betartani és kiszámíthatatlanul vezetnek.


Előnye: menő leszel az egyetemen a hasonló "bringások" között, többnek hiheted magad másoknál a fixis életérzés miatt (beálltál bégetni a birkák közé).


Hátránya: ha hirtelen fékezned kell, akkor megszívtad, a búrádat is jól összetörheted mert én fixist bukósisakban szökőévenként max kétszer látok. Patentpedál és a hozzá való cipő nélkül meredek lejtőről nagy sebességgel legurulni életveszélyes.

2014. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
Szerintem sokkal jobban lehet vele haladni mint egy szabadonfutóssal. Kevesetkell rá költeni, egyszerű karban tartani... :) hátránya szerintem nincs, simán meg lehet állni vele, ha van elsőféked. Csak ajánlani tudom :)
2014. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én fék nélkül tolom és imádom :D A legjobb,hogy mikor mész valahova, szinte mindenki bámulja (persze ahhoz kell stílus érzék, meg normális vázszett stb, hogy nézzen is ki valahogy), meg egy csomóan megkérdezik,hogy miért nincs rajta fék :D Megkell tanulni kezelni, meg ülveskidelni és jobb mint egy outi.
2016. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fékútról csak annyit,hogy megkell tanulni rendesen skidelni is. Én úgy skidelek,hogy a nyeregből alig állok ki, csak éppen h kiemelkedek (ez azért jó,mert rajta marad a súly a hátsókereken), meg nem egyenesen kell skidelni,hanem jobbra balra kib@$zni a hátulját,mert nagyobb lesz a surlódás és hamarabb megállsz.
2016. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!