Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Mapollinaris kérdése:

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


van egy 12 eves trekking kerekparom, es megerett egy csererte, sorra romlik el rajta minden, es ha megjavitom, meg mindig csak egy öreg kopott hasznalt biciklire költötöm sorrra a penzt....


A jelenlegi eleg fapados, es egyszerü joszag (21seb altus valtoval, V-fek, teleszkop nelkül). Gondoltam, hogy ezuttal körülnezek egy kicsit dragabb bilik között is. De felmerült par kerdes, amit nem tapasztalat hijjan nem tudok megvalaszolni, ehhez kerem a segitsegeteket!


1. Valto: Ha veszek egy bringat, pl. Deore valtoval, akkor mire szamitsak? Mit fogok a gyakorlatban abbol erzekelni, hogy egy dragabb valtom van mondjuk egy Acera valatohoz kepest?


2. Fek: Mit tud egy tarcsafek? Mivel jobb a V-feknel? Miben mas? Most sokat bajlodok a 8-asokkal, hogy amiatt nem lehet eleg jol beallitani a V-feket. Ez a problema gondolom meg fog oldodni? Van-e mas meg? Mennyivel nehezebb/könnyebb beallitani, mondjuk ha mar keves a fekerös es allitani kellene rajta? Es milyen költsegre szamitsak (most 1-2000HUF egy ilyen buli...), amikor cserelni kell a fekpofat? Es ez a csere mekkora mütet? A V-feket meg en is ki tudom cserelni, pedig nem vagyok a szerelök gyöngye... :)


3. Agyvalto: Elgondolkodtam ezen is, nincsen vele tapasztalatom. Szimpatikus, hogy zart rendszer, nem rohad ugy el, föleg egy ilyen lanc-vedelemmel: [link]

. Kiprobaltam egy 8sebessegest, es haaaat a fokozatok eleje es vege is kevesebb, mint az a tartomany, amit egy 24sebesseges atfog. De talan varosba elmegy ez is, nem? Viszont nem tudom mennyire lehet/kell allitgatni? Mennyire strapabiro az egesz? Gondolom nem ket filler, ha a szakiknak hozza kell nyulnia, vagy ritkan kell?


Megj: Föleg varosban hasznalom a biciklit, napi szinten közlekdesre. Neha rövidebb 10-50km-es lajtos turak.



Elöre is köszi minden epitö jellegü hozzaszolast!



2014. febr. 26. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Én sem értek annyira a bicajokhoz, de a betétcsere 1.000 ft szokott lenni.


Keress ezzel: [link]

2014. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!