Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Elhatároztam hogy ajo idő beköszöntével vennék egy jó biciklit magamnak. A mostani már elég rongy állapotban van...

Tudnátok ajánlani egy jó kerékpárt?Fogalmam sincs mit kell rajta figyelembe venni...

Nincs túl sok elvárásom, nem városi kerékpározásra kellene, hanem inkább túrázni.Elhátároztam hogy ezzel szeretnék járni rokonokhoz is akik ugy 20 km-re laknak, kicsit kevesebbet szeretnék autózni, és amúgy is rámfér a mozgás...Szóval nem szeretnék valami nehéz biciklit,(nővéremnek nagyon nehéz van és borzalmas vele kitekerni egy kisebb dombon is), meg valami szép szines, csajosra gondoltam, ja és az ülés ne törje fel a hátsómat, mert erre is volt már példa.

max 350-400 euróig gondolkodok!

Esetleg netes oldalt is küldhettek, ahol találok az igényeimnek megfelelőt!

Köszi


2014. febr. 18. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

"az ülés ne törje fel a hátsómat" :)))


El kell, hogy szomoritsalak: nem ules, mint inkabb nyereg!

Es ez nem valami szovicc, hanem nagy-nagy kulonbseg.


Van mod az ucsorgesre is, rekumbens kerekparnak hivjak. Ebben a stilusban ucsoroghetsz es a hatsodat sem fogja feltorni ... a nyerget meg kell szokni es utana mar nem elviselhetetlen (egyebkent sem a hatsodat bantja, hanem az alsodat) :)

2014. febr. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszi hogy ilyen profi választ adtál a kérdésemre!Ha az volt a célod hogy felbosszants hát sikerült, de csak egy kicsit:)

Legalább tanultam valami újat, hamár normális váaszt nem kaptam!

Tudod én egyszerű falusi lány vagyok, ráadásul nem is Magyarországon élek, úgyhogy elnézést hogy nem a megfelelő szavakat használtam, de úgy vettem észre megértettél igy is! Köszi!

És amúgy igenis van különbség A NYEREG között!Ültem már jó pár biciklin és némelyik NYEREG sokkal kényelmesebb volt!!!

10000 éve biciklizek de még soha nem volt egy olyan igazi jobb bicajom, ezért szerettem volna egy hozzáértőt megkérdezni!

Talán Te nem is értessz hozzá, lehet csak egy kötözködő nyelvész vagy, nem tudom...De az ilyen segitőkész emberek miatt nyavalyog mindenki az országotokban!Rosszindulat, pesszimizmus, bárcsak ne ez vezérelne sokakat!

2014. febr. 19. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Trekking bicikliket nézegess. Ezeknek akkora kerekük van, mint egy országútinak, csak szélesebbek a gumik. Többnyire elöl van teleszkóp, így elég kényelmes, meg haladni is lehet azzal.

Egyébként újat vagy használtat szeretnél?


Az alábbiakra figyelj:

a legelterjedtebbek a Shimano alkatrészek, ezekből a következő alkatrészcsaládok érik meg ebben az árkategóriában: Acera/Altus, Alivio. Lehet hogy ennyiért kifoghatsz Deore-t is, de ahhoz viszonylag nagy szerencse kell, vagy valami akcióba belefutni. De ne csak egy alkatrész legyen ilyen jobb minőségű, hanem mind. (Első-hátsó váltó, váltókarok, fékek, fékkarok, kerékagyak, hajtókar) A hajtókaron szeretnek spórolni a forgalmazók, úgy vettem észre a netes boltok kínálatából. Te egy tisztességes keretet adtál meg, ebből lehet már nézelődni.


A kényelmes nyereg meg teljesen egyénfüggő. Én nem szeretem a széles zselés nyergeket, hanem inkább a keskeny keményebbet, de erre csak próbálgatással jöttem rá. (Nem párszáz méter után.) Ja, meg túrabiciklikre szokás rugós nyeregcsövet tenni, ami szerintem csak parasztvakítás, lehet számít valamit, de annyit biztosan nem, amennyi az árcédulán látszik.


Van még egy olyan kategória is, hogy Cross-Trekking, amik valójában túrabiciklik "fölösleg" nélkül (sárvédő, csomagtartó, stb...)


ezeket az oldalakat tudom ajánlani:

[link]

[link]


használt áruk

[link]

[link]

2014. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!