Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli lenne az...

Milyen bicikli lenne az ideális közlekedés szempontjából?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék venni egy biciklit. Először fixie volt tervben, de hegyen lakom, ezért nem túl előnyös. Akkor singlespeed-et kéne vennem, vagy mit? Nem vagyok annyira jártas ebben a témában. De hasonló biciklit szeretnék. Amúgy Budapesten lakom.

2014. febr. 11. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

ha a fixit kilotted mert hegyen laksz, akkor miert gondolod hogy az ss elonyosebb???

bar a konditol fugg, de a 42-16 meg a kekesre is eleg..

de ha ennyire parazol akkor egy compact (50-34) hajtasu outit...

2014. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mondom, hogy annyira nem értek hozzá. szóval a fixie-t nem kilőttem csak elgondolkodtam, hogy érdemes e azt.
2014. febr. 11. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy váltó nélküli bicikli úgy működik, hogy ha gyorsabban tekered a pedált, gyorsabban megy, ha lassabban, lassabban megy. A fixi meg a single speed ennyit tud, nincs rajta váltó.


Ezzel az a gond, hogy az embernek hegyre föl nincs elég ereje ahhoz, hogy gyorsan menjen, így kénytelen lassan menni és lassan mozgatni a pedált. Viszont van egy biológiailag optimális pedálfordulat-tartomány (ez valahol 70 és 100 pedálfordulat/perc körül van, egyénenként változó).


Ezért találták ki az áttételt és a váltót: ezzel úgy tudod megváltoztatni a pedál és a kerék kapcsolatát, hogy egy pedálfordulatra több vagy kevesebb utat tegyen meg a bicikli. Ergó ha lassan bírsz csak fölmenni a hegyre, hegyi áttételbe kapcsolsz (elöl kicsi fogaskerék és hátul nagy) és így a lábadat mégis az optimális fordulaton tudod pörgetni.


A dolog nagyon hasonló az autók váltójának funkciójához, és általában az áttételek is hasonlóan vannak számozva: az 1 való hegyre föl.


Próbáltam precízen, de mégis érthetően elmagyarázni, remélem sikerült.

2014. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ice-T ***** válasza:

A fixi egy olyan kerékpár amit zárt pályára, versenyzésre találtak ki. Ezt közúton használni nagyon balesetveszélyes, pláne olyan embernek akinek nincs túl nagy kerékpáros tapasztalata, csak divatból vesz egy fixit.

A ss gépek is divatbringák, persze sík úton, városban van létjogosultsága (mondjuk én akkor is inkább egy agyváltós városi gépet preferálnék), egyszerűsége miatt, de mivel te hegyre is akarsz vele menni, nálad nem éppen optimális megoldás.

Én egy trekkinget javasolnék, ha néha földútra, enyhe terepre is mennél akkor meg cross trekking. Ezeken van rendes váltó, elöl és hátul is, városban is jól fogsz velük haladni. Ha cross trekking mellett döntenél, talán jobb a tárcsafékes verzió, mert az időjárási körülményeknek jobban ellenáll és jobb a fékhatása.

2014. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Sokat segített
2014. febr. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!