Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen méretű országúti...

Milyen méretű országúti kerékpár való nekem?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy milyen vázméretű kerékpárt vegyek.

-kb. 185cm

-75kg

-18/fiú (ha ez számít :D )


2013. dec. 16. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben a testmagasság befolyásolja legkevésbé a vázméretet. Azonos testmagassághoz teljesen különböző lábhossz társulhat, ami a végelszámolásnál teljesen más vázméretet tehet szükségessé. A lábhossz mérését végezhetjük egymagunk is a következő módszerrel. Kerítsünk egy 3-4 cm vastag gerincű keménytáblás könyvet, vegyük a lábunk közé úgy, hogy a könyv gerince felfelé álljon. Ezután mezítláb, megközelítőleg 10 centiméteres kisterpeszben álljunk a fallal szembe, toljuk neki a lábunk között lévő könyvet a falnak, közben ügyeljünk arra, hogy a gerince merőleges legyen a falra. A könyvet toljuk fel a lábunk között egészen addig, amíg – egy neves vázépítőt idézve – már nagyon kellemetlen nem lesz a dolog. Azt a pontot, ameddig a könyv feltolható a gerinc segítségével jelöljük át a falra, majd mérjük le, hogy ez a pont a talajtól milyen magasan helyezkedik el. Ez a méret a belső lábhosszunk. Hogy a dolog szemléletesebb legyen, tegyük fel, hogy a méret 83 cm lett, ami egy átlagos 175 cm magas férfi belső lábhosszának felel meg.



Ha ezt a méretet megszorozzuk 0,66-tal, akkor megkapjuk a klasszikus vízszintes felsőcsöves országúti geometriára vonatkozó, a középtengelytől a felsőcső tengelyéig mért nyeregvázcső-hosszt, ami egyben a vázméretet is jelöli. Példánkra visszautalva ez 83 cm × 0,66 cm = 54,78 cm. Amennyiben klasszikus vázgeometriájú, centiméterenkénti méretlépcsőben készülő vázat választunk, abban az esetben itt most az 54-es és az 55-ös méret között kell döntenünk

2013. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezt így szerintem max egy versenyzõnek kell ennyire túlbonyolítani, nekem pl gerincbántalmaim vannak és csak sokkal kisebb vázal érzem jól magam, szerintem ez annyi mindentõl függ, hogy csak akkor fogod megtudni, ha kipróbálsz egy néhány méretet.
2013. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Revomagrol nem szep copizny..XD
2013. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
általában feltüntetem a forrást de most elfelejtettem
2013. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28" kerekű legyen
2013. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!