Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha országúti bringához nem...

Kubera kérdése:

Ha országúti bringához nem országúti patentpedált (pl:Look) veszek hanem sima spd-t ami montikhoz való, az nagyon nagy probléma?

Figyelt kérdés
Első patentpedálomat akarom megvenni de nagy dilemmában vagyok. Mennyivel rosszabb egy spd egy Look-kal szemben egy országúti bringán. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 28. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdésként az SPD-t ajánlom. Még egy előnye van, tudsz benne sétálni.
2013. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Az országútis műanyag patentos rendszert nem ajánlom. Járni sem tudsz vele, kopik is, törik is, nehezebben enged el...

Sokan ragaszkodnak még hozzá, de szerintem a fő ok konzervativizmus vagy rossz tapasztalat vacak minőségű spd-vel és ebbő leredő előítélet.

A Shimano SPD-R rendszere országútin jól szuperál, a Time pedáljai tökéletesek, szóval van jó alternatíva.

Az MTB pedálok általában nehezebbek, de nagy előny a kétoldalas belépési lehetőség, ami miatt a pedálba lépés is gyorsabb meg a felváltva két terhelhető oldal a csapágy élettartamát is növeli.

2013. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha SPD-t veszel, onnantol siman hasznalhatsz MTB cipot ... es. hogy miert is? ... megsugom: ... a MTB ciponek van jarotalpa ... gondolom neha leszallsz a geprol, beulsz egy bufebe ... nos, akkor MTB cipore van szukseged.


Kimondottan orszaguti cipo talpan nincs jarofelulet ... ugy mesz benne mint egy kacsa ... es ha valojaban csak hobbi felhasznalo vagy, akkor a MTB cipo sokkal komfortosabb.


(persze szerintem) :)

2013. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

csakhogy egy spd-bol siman kitudod tepni a stoplit meg max rugoeronel, mig outinal ez nem igaz (look, time vagy spd-sl)

es megsugom...egy muanyag stopli szett 20-30.000kmert siman elmegy...

eshat dontsd el mire kell..max teljesitmenyu bringazas, vagy spd cipoben plazazni..XD

2013. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Nekem Time Alium pedálom van, járótalpas SPD cipővel, a patentcsavarok előbb szakadnak ki a cipőből vagy tépem el a láncot, minthogy a pedál elengedjen.

Nem is teljesen SPD rendszerű a dolog, sokkal egyszerűbb és eszesebb megoldás:

[link]

Könnyebb, egyszerűbb a belépés és az oldás is, de magától el nem enged.

Esetleg a súlyába lehet belekötni, de a funkcióba nem.

2013. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!