Hogyan tudnám a biciklimet szobabiciklivé alakítani?
Természetesen vannak háromszög állványok, amivel megtudod emelni a bringát, viszont ezeket elsősorban a bicikli tárolására tervezik, nem valószínű, hogy elbírják a biciklis súlyát is. Egyébként ha el is bírná, ellenállás nélkül semmit nem érne az egész, hisz a szobakerékpárokba is van mágneses ellenállás, emiatt erősödhetsz, vagy fogyhatsz vele.
A megoldás az, amit az első is linkelt, a fix görgő. Ebben rögzíteni tudod a bringát, rendkívül stabil és 120-130 kilókat is simán elbír. Egy hengert tudsz a kerékre szorítani, amelyben egy mágnes található a szobabicajokhoz hasonlóan. Ennek a mágnesnek az ellenállását több fokozatba tudod állítani, így nehezíteni a tekerést. Nagyon okos és jó szerkezetek, talán csak két fő hátránya van: egyrészt nagyon drágák, másrészt mivel a bringa hátul fixen rögzítve van, így tekerés közben (főleg kiállva) minimálisan deformálódhat a váz, ami hosszútávon nem mindig egészséges, és azért szerintem nem sok ember vágná szívesen tönkre a több százezres bringáját. Illetve ezen túl kopnak az alkatrészek is (gumi, lánc, hajtókar, fogassor). Léteznek még szabad görgők is, ha esetleg nem ismernéd nézz utána, ezek szimulálják legjobban a valódi kerékpározást, viszont meg kell szokni, mert a használata nem éppen egyszerű.
Ha profi bringás vagy, vagy nagyon lelkes amatőr, aki egyébként is sokat bringázik, akkor mindenképp megérné venned egy fix görgőt, mert a saját bicajodon edzhetsz télen is, így pontosan ugyan azokat a beállításokat alkalmazhatod. Ha viszont csak télire keresel egy kis eszközt, hogy edzeni tudj, akkor inkább vegyél egy szobabiciklit, esetleg egy spinning bicajt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!