Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lemostam a biciklimet, és...

Lemostam a biciklimet, és azóta nyikorog a hátsó fék, amikor fékezek, mi lehet e gond?

Figyelt kérdés
Elötte nem csinálta, V-fékem van, lemoshattam valamit?

2013. júl. 7. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vizesen nyikorognak a fékek. Ha megszárad "elmúlik". :) Vagy valami réteg maradt a felnin majd lekopik.
2013. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Nehezen szárad meg? Mert kb 30fokban mentem ma vele és nyikorgott végig.

Szobában állva kitud száradni?

Mert tényleg észvesztően hangos, kicsit fékezek és mindenki hallja 30km en belül,

2013. júl. 7. 22:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Annyi idő alatt meg kellett volna száradnia. Furcsa, hogy a mosás ezt okozta. Ha holnapra sem múlik, akkor próbáld meg egy nedves ronggyal a felnit és a fékpofákat megtisztítani, aztán újra megvárni, míg megszárad - hátha valami kosz került rá, és attól nyikorog.


Egyébként a nyikorgás egy nagyon misztikus jelenség. Senki se tudja igazán, hogy mi okozza. Van, aki szerint az, hogy a fékpofa nem egyszerre ér a felnihez, vagy hogy a hátulja előbb ér oda, mint az eleje. De nekem eddig csak úgy sikerült megszüntetni a nyikorgást, hogy próba-szerencse alapon állítgattam a fékpofákat, amíg jó nem lett.

2013. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Annak már tényleg meg kellett volna száradnia.

Meg is reszelheted finomabb reszelővel a fékpofát. Elképzelhető, hogy rákenődött és ráragadt a felni anyaga és ezért nyikorog. Azt máshogy amúgysem tudod eltávolítani.

2013. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hmm értem, akkor holnap megnézem mi a fene van vele.

Maximum én is sakkozok egy keveset.

Elég fusztráló, hogy pont a hátsó fék, amit használok inkább.. :D

2013. júl. 7. 22:28
 6/11 anonim ***** válasza:
egyébként ha ilyen olcsó neuzer,vagy hasonló fékpofáid vannak,azzal gyakorlatilag akármit csinálsz ,néha elkezd nyikorogni.
2013. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon jó technikám erre.

Fogok egy 5-ös imbuszkulcsot (vagy kinek mivel lehet leszedni a fékpofákat), és egy 120-as csiszolópapíron meghúzom egy párszor, ezzel lekopik a fékpofa "legfelső rétege" ami tulajdonképpen kosz.

Arra kell figyelni, hogy a csiszolópapír egyenes felületre legyen rögzítve, és egyenesen tartsd a féket.


Ha kész van, és a féket még nem tettem vissza, a felnit is megtakarítom. Először fejre állítom a biciklit, hogy meg tudjam pörgetni a kereket. Lapos csavarhúzó élével, és rajta egy darab ronggyal kiszedem a koszt a mélyedésekből, aztán a sima felületet is letörlöm. Ha nagyon egyenetlen a felni, vannak rajta horzsolások, karok, akkor először csiszolópapírral kell lecsiszolni őket.


Legalábbis én így szoktam takarítani mosás után a fékemet.

2013. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*karcok
2013. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felesleges kiszedni, mert akkor újra be kell állítani. Ki kell venni a kereket és reszelővel sokkal egyszerűbb. Egyébként jó eljárás amit írtál.
2013. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, de végül azt csináltam, hogy fékeztem egy jó nagyot, akkor nyikorgott egy óriásit, majd utána már nem, szóval a franc sem érti. :-D
2013. júl. 9. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!