Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyiért lehet már csúcsbicik...

Mennyiért lehet már csúcsbiciklit venni?

Figyelt kérdés
Tényleg csak a legalább fél-egymilliós biciklik a csúcsok? Ezeknek kevesebb karbantartás, állítgatás kell? Vagy ezek ugyanúgy igénylik az idegesítő állítgatásokat, mint egy 50 ezer foritos bicaj?

2013. nov. 2. 13:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én használtan vettem 35ezerért egy eléggé régi montit. 3 év elég kemény használat után, olyan mint mikor megvettem. Persze a kopóalkatrészek (fogaskerék, lánc, gumi, fékpofa) voltak cserélgetve. Teljesítményre nem olyan jó mint a több 100ezres bringák, de a tartóssága az valami elképesztő és karbantartást sem igényel sokat. (Teleszkop még sose volt szétszedve stb.)
2013. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nana, #5., kicsit ugrálsz a végletek között. Halandó ember nem vesz di2-t, tárcsafékről pedig "esetlegesen már". Már minden belépő szintű MTB-n szinte tárcsafék van. Az is túlzás, hogy hatalmas tudás kéne hozzá. Persze kell hozzáértés és egy kis igényesség, de azért nem kell hozzá 2 diploma.

Válaszra: kétségkívül minél drágább biciklit veszel, annál inkább oda kell figyelni rá. Ápolni, karbantartani kell, mondjuk egy jó mtb azért állja a sarat,szó szerint. Olajojzás, b..zakodás a tárcsafékbeállítással, esetleges levegőtlenítés, váltóállítás, telótisztítás mind fontos,ami sok időt igényel és okoz kellemetlenségeket az elején főleg.

2013. nov. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy milyet veszel, úgyis ellopják rövid időn belül.
2013. nov. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Néztem már több oldalon is, de többön csak kisebb méretű vázakkal voltak nekem tetsző biciklik. 190 cm-hez már kellene egy 21"-os váz, nem? Hiába a leírások, mások tapasztalatait is próbálom több helyen kikérdezni.


Írják, hogy neten rendelve nagy %-ú kedvezménnyel lehet hozzájuk jutni. De, ha az ország/világ másik végéből rendelek, melyik szervízbe vigyem, ha a panaszom van?


Meg miért utaljak át pénzt előre a semmiért? :D


Sajnos mindennapos a biciklilopás, de ezt úgy oldanám meg, hogy csak sportoláshoz használnám. A régivel továbbra is ingáznék a városban.

2013. nov. 6. 07:20
 15/19 A kérdező kommentje:
5 lakattal sem merném lezárni, mert ellopják a férgek... :D
2013. nov. 6. 07:27
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 720.000 Ft-os kerékpárom, ami már lassan 1 millió forint körüli értéket fog képviselni. Most a nyáron vettem.


Volt előtte 3 "sima" egy-kétszáz ezres bringám, de azt mondom, minden pénzt megért a mostani, ég és föld. Ezt csak az értékeli igazán, aki érezte már azt, hogy az "élete" múlik a bringáján egy kemény terepen.


És mivel össztelós, sokkal többet kell vele foglalkozni, mint a merev vázasokkal. De ez a hobbim, a szenvedélyem, a bringázás, nem probléma ha törődni kell vele, élvezettel csinálom.


Ja, és a lényeg, hogy ennek is volt problémája egy fél év után, a forgáspontokat kellett szétszedni és karbantartani.


Az meg ugyebár természetes, hogy az ember egy komoly értékű bringát sehol nem hagy magára, még 1 percre sem.

2013. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyre csak nézem a felszereltségüket, olvasom a fórumok véleményeit. Az jött le eddig, hogy 500 körül vannak már úgy felszerelve a Meridák, hogy minőséget kapj.

Össztelósat nem szeretnék már, egy teleszkópos villával megelégednék (100 ezres áron talán kapok jót, nem?)


A másik dolog, ami eszembe jut ilyenkor, hogy vajon a szervízben elég szaktudással rendelkeznek-e.

Nem majd odaviszem a bicajt és összegányolja két kalapáccsal a hülyegyerek. :D

2013. nov. 10. 08:33
 18/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ha merevvázasban gondolkodsz, 500-ból már tudsz fasza bringát venni, sőt ha vársz egy szezonvégi leárazásra, még jobban jársz. a meridánál pl. az 500ezres kategória a felső határt súrolja a ranglétrán merevvázasok közül. összetelósoknál 500 körül indul a belépő szint, és azokon még hulladék alkatrészek vannak.
2013. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

380 ért vettem az fullimat (2010),és nagyon nem alap.Számora tökéletes.Amatör versenyzést is birja,persze odafigyelekrá,és nem csak b@ szatok vele.

300körül merevből már eléggé felső kategóriás lovat kapsz.

2013. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!