Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hazánkban miért nincs hagyomán...

Hazánkban miért nincs hagyománya a kerékpársportnak?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok , kb 7 éves korom óta bicajozok kisebb nagyobb megszakításokkal 3-4 éve intenzívebben is. Ezzel párhuzamosan elkezdtem követni a televíziós közvetítéseket is és elég sokat olvastam róla az interneten is. Ez a hobbim , szeretem csinálni , tekerés közben igazán ki tudok kapcsolódni és segít tisztábban látni a dolgokat.


Amit nem igazán értek , hogy míg más országban (olaszoknál,franciáknál) óriási hagyománya van ennek és tényleg jelen van a hétköznapokban is , és tényleg tisztelik , szeretik a kerekeseket , addig nálunk kb. számba se veszik.

Most volt pl. a 100. (100. !!) Tour de France és se a közmédiában , se úgy társasági szinten , kb. sehol nem esett róla szó , ami szerintem elég szomorú. Számomra elképesztő , hogy egy NB1-es focimeccsel tele vannak a közösségi oldalak , újságok , tv adások , addig egy ilyen kaliberű versenyt , ami 3 hétig tart , nálunk egy percre se méltatnak.


Persze hallani , hogy "júj de nagyon népszerű a kerékpározás" meg "járjon mindenki bicajjal dolgozni" meg ilyeneket , és tény , hogy az elmúlt pár évben többen közlekednek vele , de mégsem érzem az a nagy áttörést , amit mondjuk tőlünk nyugatabbra.

Nálunk nincsenek egyesületek (míg pl. focicsapatból annyi van,mint a szemét) , nincsenek komolyabb versenyeink , nincsen semmi fóruma az egésznek (külön szaklapok stb.)

Pedig biztos vagyok benne , hogyha valaki észrevenné benne a lehetőséget , akkor lehetne ezen változtatni. Pl. ha lennének nálunk klubok(és nem olyanok , mint most , hogy havi több 10.000 FT-ot fizetsz + utazás meg mindent te állsz) és keresnének embereket , akkor pl. egy percig se haboznék és kipróbálnám magam.

Szerintetek fog ez valaha változni , ti hogy látjátok ?


Köszönöm a válaszokat !



2013. júl. 23. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amugy pedig, hogy a hosszu kerdesed legvegere is reagaljon valaki:


Probald ki magad eloszor az amator sportban ... az eredmenyeid magukert fognak beszelni ... ha remenyteli a produktumod, akkor fel fog rad figyelni a kerekparszakma.


Ha kimagaslo tehetseg vagy es nemzetkozi osszehasonlitasban is erdemes beled penzt fektetni, akkor biztosan talalsz szponzorokat. Ha mar all mogotted par penzes akarki, akkor kijuthatsz nemzetkozi versenyekre is es ha ott is lesoprod az egesz vilagot, akkor mar te fogod a felteteleket szabni es mindenki azt akarja majd, hogy az o csapataban hozzad az eredmenyeket.


Azert az a hozzaallas a sportban, hogy "akkor pl. egy percig se haboznék és kipróbálnám magam", nem tulsagosan eredmenyre vezeto ... tudod elobb le kell tenni az asztalra es csak ha valoban eredmenyes vagy, akkor tudod csak tartani a markodat.


Profi kerekparos tizeneves koratol csak is a sporttal foglalkozik, mindent alarendel a sikerenek a remenyeert, elvetemulten edz, soha nem adja fel es minden lehetseges versenyen megmutatja magat.

2013. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És ezt Magyarországon ki fogja neked megkockáztatni ? Rendeljen alá ennek mindent , a nagy semmiért , ezt aztán a befektetés. Nem hiszem , hogy valaha is versenyző leszek , ettől józanabb céljaim vannak. Épp most vettek fel az egyetemre , én az iskolának rendelek alá sok mindent , ez legalább nem lutri. A magyar kerékpársport ha létezne , akkor hallanánk róla és nem keresni kellene !! Az pedig , hogy arra fogjuk , mert nincsenek hegyeink ez meg egyszerűen vicc. Ha lenne egy 200m-es domb és felmész rá 15x , az szerintem nem sokkal könnyebb mint az Alpokban mászni. A profizmus meg ott kezdődik , hogy nem neked kell rá havi több tízezer forintot rászánni , mint itthon. ki bírja ezt finanszírozni , én biztos nem , az a baj , hogy emiatt sok tehetség elveszlik (és itt nem magamra gondolok !!)
2013. júl. 24. 21:14
 14/20 anonim ***** válasza:

Baratom! Az elet igy mukodik: elobb bizonyitasz, majd besoprod amit lehet.

Amig nem igy gondolkodsz, maradsz hetkoznapi ember!

2013. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Pedig ez lenne a kulcsa , ha látnák a fiatalok , hogy van benne lehetőség sokan kezdenék el és fejlődhetne a sportág. De míg nincs semmi kilátás kár a csodát várni. Éhenhalni senki nem akar.
2013. júl. 25. 14:26
 16/20 anonim ***** válasza:

És mi a garancia arra, hogyha elvégzed az egyetemet abból meg fogsz gazdagodni, mert sikeres leszel? Rengeteg ilyen gondolkodású huszonévest látok. Aztán eljön a harmadik X közepe és még mindig nem jött a megváltás csak élik a hétköznapi életüket.

Ahhoz, hogy elismerjenek először bizonyítani kell de ahhoz nem kell feltétlen egyetem.

2013. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az egyetemes példát csak azért hoztam fel, mert szinte csak felsőfokú végzettséggel rendelkező emberek vannak a környezetemben, de egyik sem húde nagyon sikeres, igaz nem is tettek érte, de elvégezték az egyetemet van akinek több diplomája is van.
2013. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok , van egy kitűnő érettségim , egy szakmám meg egy nyelvvizsgám. Tehát már most is mehetnék pénzt keresni. Senki más nem fog meggazdagodni helyettem , ezért én teszek meg érte mindent és egész életemben erre fogok törekedni.


De úgy érzem nagyon eltértünk a kérdéstől..

2013. júl. 25. 15:09
 19/20 anonim ***** válasza:

mennél biciklizni de nem mész

mehetnél dolgozni de nem mész

tanulhatnál az egyetemen, de nem tanulsz


Az a probléma, pajti, hogy nincs hozzáállásod. szerinted egy 6 éves Neymar azért focizott, hogy egyszer majd egy valag lóvét keressen?

2013. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom mit akarok. Magamat , csak példának hoztam fel , hogy pl. ha lett volna rá lehetőség , akkor én is belevágtam volna és biztos vagyok benne , hogy most is vannak ilyen fiatalok , de mivel senki nem keresi őket , senki nem mutat nekik vmi utat , lehetőséget , ezért hagyják az egészet. És igen ha bicajozok nem a pénz számít , hanem az , hogy örömmel teszem.
2013. júl. 28. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!