Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hazánkban miért nincs hagyomán...

Hazánkban miért nincs hagyománya a kerékpársportnak?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok , kb 7 éves korom óta bicajozok kisebb nagyobb megszakításokkal 3-4 éve intenzívebben is. Ezzel párhuzamosan elkezdtem követni a televíziós közvetítéseket is és elég sokat olvastam róla az interneten is. Ez a hobbim , szeretem csinálni , tekerés közben igazán ki tudok kapcsolódni és segít tisztábban látni a dolgokat.


Amit nem igazán értek , hogy míg más országban (olaszoknál,franciáknál) óriási hagyománya van ennek és tényleg jelen van a hétköznapokban is , és tényleg tisztelik , szeretik a kerekeseket , addig nálunk kb. számba se veszik.

Most volt pl. a 100. (100. !!) Tour de France és se a közmédiában , se úgy társasági szinten , kb. sehol nem esett róla szó , ami szerintem elég szomorú. Számomra elképesztő , hogy egy NB1-es focimeccsel tele vannak a közösségi oldalak , újságok , tv adások , addig egy ilyen kaliberű versenyt , ami 3 hétig tart , nálunk egy percre se méltatnak.


Persze hallani , hogy "júj de nagyon népszerű a kerékpározás" meg "járjon mindenki bicajjal dolgozni" meg ilyeneket , és tény , hogy az elmúlt pár évben többen közlekednek vele , de mégsem érzem az a nagy áttörést , amit mondjuk tőlünk nyugatabbra.

Nálunk nincsenek egyesületek (míg pl. focicsapatból annyi van,mint a szemét) , nincsenek komolyabb versenyeink , nincsen semmi fóruma az egésznek (külön szaklapok stb.)

Pedig biztos vagyok benne , hogyha valaki észrevenné benne a lehetőséget , akkor lehetne ezen változtatni. Pl. ha lennének nálunk klubok(és nem olyanok , mint most , hogy havi több 10.000 FT-ot fizetsz + utazás meg mindent te állsz) és keresnének embereket , akkor pl. egy percig se haboznék és kipróbálnám magam.

Szerintetek fog ez valaha változni , ti hogy látjátok ?


Köszönöm a válaszokat !



2013. júl. 23. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az eurosporton volt róla szó:D

Majdnem végig követtem az egész Tourt.

Nemtudom miért de én jobban szeretem nézni a biciklizést mint a focit. :)



Nemhiszem hogy fog változni valami.

De legalább a Street Workout világkupát mi nyertük :D

2013. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
#1 te miről beszélsz? Street workout világkupa nem is volt még idén, a tavalyit se magyar nyerte, mégcsak nincs is olyan magyar, akinek akár esélye lenne megnyerni.
2013. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan a helye, csak te keresel rossz helyen....

nyomtatot sajto igaz kiveszet, de volt velo, bikemag, standmag stb..

neten is rengeteg bicos oldalt-forumot talalhatsz...

valamint versenyeink is vannak sot, nagyon sok, minden szakagban....

mondjuk en csak a vaslo kupat kovetem, de dh, xc, outi stb versenyek minden megyeben akadnak...:D

de sajna amig a politika a focit nyomja, semmi nem fog valtozni...

egy ismerosom egy neves budapesti fociklubnal dolgozik, es azt mondja hogy annyi allami tamogatast kapnak, hogy egyszeruen lehetetlen elkoltani...sorra epitik a jacuzzi.kat, es a gyerekeket thaifoldre kuldik edzotaborozni stb stb, mig egy bringasnak egy kulfoldi verseny is komoly penzosszegekbe kerul, amit kenytelen sajat zsebbol finnanszirozni...

csak olvass utana a magyar bicosok olimpiai szereplesenek korulmenyeirol...pl benko barbi apukajat aki asszem a szereloje is nem engedtek csak sajat koltsegen kimenni, helyette valami mutyis csokost kellett vinnuk...tiszta 60as evek...:(

2013. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Arról van szó szerintem , hogy mivel nincs továbbfejlődési lehetőség , sokan el se kezdik , ha lennének normális egyesületek , akik keresnék a fiatalokat , akkor másképp lehetne , és ezután meg jöhetnének az eredmények is. Egyszerűen népszerűsíteni kéne , de ez meg főképp fent a nagyokosoknak kellene az ilyen meg olyan ügyekért felelős államtitkároknak. Állítom , hogy nem nézett még rá egyik sem pl. egy Tour nézettségi adataira , mert akkor látná benne a lehetőséget. Ehelyett nyomják bele a nagy lóvét a hatalmas múltú magyar fociba , ami már kb. 50 éve semmit nem adott cserébe. De amúgy az úszással is ez a helyzet , sokkal kevesebb pénzből 100x nagyobb eredményeket hoz mint a magyar foci. Nem tudom , hogy ez mikor fog változni ,de már ideje lenne..
2013. júl. 23. 21:55
 5/20 anonim ***** válasza:

Én pusztán a társadalom és a biciklizés viszonyát nézem most nem foglalkozom a sport részével.

Ennek van egy szociológiai és társadalmi háttere. Vannak tanulmányok amik ezekkel foglalkoznak (ezt inkább nem részletezném, mert nagyon hosszú), hogy Mo-on miért térnek el ennyire a dolgok a szomszédos vagy nagyon közeli országoktól is. Sőt még a hasonló fejlettségű és gazdasági szintű országoknál is rosszabb a helyzet Mo-on.


Ha ez a fenti dolog változna, akkor az is amiről te írsz. Én kb azóta biciklizek amióta járni tudok. :)


Ma esti eset. Egy férfi meg egy nő mentek át a kereszteződésen keresztezve a felsőbbrendű utat. Lámpa nuku a férfi átment a nő meg bénázott félig az úton de megállt, a másik sávban közben oda ért egy autós amelyik rájuk dudált. Ezután még a nőnek állt feljebb, hogy "Hülye f***" . Én csak annyit mondtam neki, hogy ugye lámpát kéne tenni este a biciklire. Persze ez sem tetszett neki és beszólt, hogy foglalkozzam a sajátommal. gondoltam azon az minden. Én a másik oldalon álltam egy kútnál és vizet töltöttem.


Amíg ennyire suttyók, hogy nem fogják fel, hogy a saját érdeke lenne a lámpa meg, hogy megtanuljon közlekedeni, hogy ne b@sszák el, mert nem látják, addig nem nagyon lesz változás.

És rengeteg ilyen van. Ma este nem tudom, hogy hány biciklis jött szembe, de kb a 70-75%-nak még prizmája sem volt nemhogy lámpája.

2013. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen , a kultúrája sincs meg ez is tény. Aki biciklire ül az azért alap lenne , hogy ismerje a KRESZ-t és ne csak menjen mint a birka , emellett azt is el kell fogadni , hogy ehhez is technika kell és tapasztalat , rutin , tehát nem kéne mindenkinek játszania az agyát. Külföldön pl. nincs is ilyen h "autósok" meg "bicajosok" mert lehet h valakit egy 20 milliós mercivel látsz egyik nap , másnap meg megy és teker egyet , tehát kishazánkban elég szomorú a helyzet..
2013. júl. 23. 22:20
 7/20 anonim ***** válasza:

Hegyek kellenének, kis barátom, nem egyesületeek, meg lóvé.


a TDF-en 2000 feletti hegyekre mennek fel. erre hol edzel idehaza, amikor a legmagasabb hegy 1014 méter?


Szevasz.

2013. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Dreigang ***** válasza:
Van a tömegsport (rendszeres és egészséges mozgás),és van az élsport (a dopping és a média világa). Bringában ez utóbbiból rendesen le vagyunk maradva. A bringával közlekedők számának növekedése viszont forradalmi eredmény, ami a tömegsportban is több mint mérhető hozadék. A kettő között viszonylag nagy az űr, lehet cselekedni, szüntessük meg ezt a foghíjat!
2013. júl. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7-esnek ! Ez nem ettől függ , hollandoknál , belgáknál igencsak kiváló kerekesek voltak mindig is és vannak is ! Gondolom mond neked valamit az ,hogy Eddy Merckx.. Pedig ha valahol , akkor ott tényleg nincsenek hegyek..
2013. júl. 24. 11:20
 10/20 anonim ***** válasza:

Osidok ota van Magyarorszagon kerekparsport, szinte minden szakagban. Sok magyar szerzett mar kivalo eredmenyeket csak ugy a multban, mint jelenleg is.


Kerekparsport nem csak a Tour de France! A francia korverseny csak a hagyomanyok es a felhajtas miatt a legjelentosebb verseny az evi szezonban, de maga a kerekparsport valojaban ennel sokkal messzebb mutat.


Jo, hogy elkezdtel ezzel a dologgal foglalkozni, de akkor tajekozodj kicsit jobban ... sok magyar csapat van es minden szakagban kepviselik hazankat magyar versenyzok.


Amugy pedig teljesen logikus, hogy a magyar versenyzok nem hoznak tul nagy eredmenyeket ... sajnos a domborzati viszonyaink nem megfeleloek a felkeszulesre, kulfoldre jarni edzeni pedig igen koltseges.

2013. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!