Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárom van és...

Országúti kerékpárom van és uj gumiköppenyeket szeretnék rá venni. Ez a mérete a jelenleginek :700C 23/25-622 Ezek a számok milyen méreteket jelölnek?

Figyelt kérdés

[link]


ezt szeretném megrendelni! ez a külsőgumi jo lesz méretileg ?



2013. jún. 23. 13:40
 1/4 Alex Fly ***** válasza:

A 700C a felni mérete a régi francia osztályozás szerint -nem kell vele foglalkozni.

A 25/622 a külső ETRTO-szabvány szerint írt mérete; at első szán a névleges nyomású gumi szélességét, a másik a felniátmérőt jelenti. Ez a legfontosabb méret ahhoz, hogy eldönthesd egy adott külsőről, felmegy-e a felnire (a szélesség annyiban számít, hogy a felniszélesség függvénye a gunié is, de ott nagyobb a mopzgástér. Nyilván egy 13mm széles outi felnire nem túl célszerű 2,3"-os MTB gumit szerelni, habár a felniátmérő ott is 622mm-es (29er)...

A kiválasztott külső mérete megfelelő lesz.

2013. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod sokat segített!!!

2 nappal ezelött ezt még nem tudtam és vettem egy 622-37.eset

azt gondoltam h jó lesz ...a gumi fel is ment gond nélkül a kerékre de viszont mikor beletettem a vázba a gumi elérte a vázamat! és igyhát vihettem vissza:D

2013. jún. 23. 18:48
 3/4 -a- ***** válasza:
2013. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szélessége 23-as legyen
2013. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!