Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt lehet a...

Mennyi idő alatt lehet a Balatont körbebiciklizni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám, akik megtették már. Sajnos nem vagyok egy hatalmas sportman, elmúltam 40, jó a kondim és nagyon szeretném körbebringázni a Balatont. Ez olyan "bakancslistás" vágyam. Egyenlőre nincs kivel, meg nem tudom, mekkora strapa. Ilyen pártíz kilométeres tekerésekhez vagyok szokva per pill. És van egy régi, de hibátlan montim. Így érdemes belevágni? Egyedül?

2013. máj. 22. 13:27
1 2
 11/14 Linkoln ***** válasza:
Az a monti eléggé outisítva volt... És nem kicsit edzett ember volt.
2013. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Szia mkinek

A vén trotyos beszólank irnám hogy ő is lesz vén troty de lehet meg sem éri.Ki nem szarja le hogy te évek óta tekered.


Amugy a nagyon vékony kereket nem ajánlom a kerékpár utra mert sokhelyen a fák gyökere felnyommta az utat.

Pumpa,pótbelső,láncösszenyomó,kulcsok. (35F)

2013. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nekem is van egy régi 20 éves montim ,simán lehet vele körbetekerni! Most hétvégén voltunk a kerülésen!Délre értünk le Szabadi -Sóstóra és az északi oldalra áttekintve,láttuk szakad az eső! elindultunk a déli oldalon!Este nyolcig kényelmesen csomagopkkal Balaton-máriafürdőig jutottunk(80 km)Fonyódnál defektet kaptam,pótbelsőcsere,de nem volt mivel felfújni,a pumpa nem fújta fel ,ma sem értem miért! 1.5 km tólás a Bélatelepi benzinkútig Utána minden Ok! A bicikli úton egy borozóban még gumibelsőt is árultak,vettem egyet tartalékba,de már nem volt rá szükség.Kempingben aludtunk,majd reggel irány tovább Este 7re Balaton-Füreden voltunk Úgy hogy a bicikli út Badacsonytomajnál felvitt a Balatonfelvidékre Kővágóőrsön ebédeltünk majd le Zánkára(30 km plusz)összesen a második nap 101 km! Másnap BalatonFüred-Szabadi-Sóstó 13 órára megérkeztünk! Egfyáltalán nem volt kimerítő pedig nem vagyok sportos és 53 éves Férfi vagyok 180 cm 95kg Úgyhogy hajrá! Ne az előtted lévő kilométerrel foglalkozz,hanem élvezd az butat úgy könnyebb! saját tapasztalat!
2013. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én megtettem MTB-vel, vastag aszfalt gumival 2 nap alatt, összesen 11 órát tekertem. Az előttem szóló jól írja. Badacsonytomajnál ha nem figyelsz oda könnyen teszel egy szép kerülőt Káptalantóti felé. Egyébként nagyon szép az út a balatonfelvidéken, habár eleje eléggé lejt, aztán ha beérsz a hegyek közé már nem vészes (igazából az eleje se olyan rettenet nehéz). Mikor a káptalatóti felé vezető körforgalomba beérsz tomajon el kell fordulni lefelé. Azt hiszem mutat is arra bicikli utat a tábla, csak elég megtévesztő, mert mindkét irányba mutat nyíl. Aztán rájön az ember, hogy legközelebb Révfülöpnél vagy Zánkánál tud lejönni a hegyekből:) Egyébként Zánkánál érdemesebb az út helyett követni a Keszthely táblát, és a 71es keresztezése után első utcán bemenni (villasor utca). Az végig visz a másik irányból révfülöpig szépen a hegyoldalban. Eleje egy kis emelkedő, viszont utána a szőlőföldeken mész keresztül (ha jól csinálod aszfalt úton), ahonnan nagyon szép a kilátás a balatonra. Érdemes az északi parttal kezdeni, mert a délihez képest nehezebb. Délin már fáradtan is végig megy 100km-t az ember.
2014. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!