Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt lehet a...

Mennyi idő alatt lehet a Balatont körbebiciklizni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám, akik megtették már. Sajnos nem vagyok egy hatalmas sportman, elmúltam 40, jó a kondim és nagyon szeretném körbebringázni a Balatont. Ez olyan "bakancslistás" vágyam. Egyenlőre nincs kivel, meg nem tudom, mekkora strapa. Ilyen pártíz kilométeres tekerésekhez vagyok szokva per pill. És van egy régi, de hibátlan montim. Így érdemes belevágni? Egyedül?

2013. máj. 22. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát nézd, van akinek egy nap alatt megy, de ha nem vagy edzett és igazából egy kényelmes kirándulásra vágysz, akkor számolj úgy, hogy napi 40-50 kilométer, az 4-5 nap (csak a tekerés, lejutás nélkül). Érdemes eltervezni előre, és ahhoz tartani magad, tehát akkor se menj többet, ha még tudnál menni. Van a Balaton mellett épp elég látnivaló, fürdési lehetőség ésatöbbi.
2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Linkoln ***** válasza:

Egy régi monti. Sajnos a bicajon sok múlik. Nagyon fontos hogy sok órán át kényelmesen tudj ülni rajta.

Ha fél óra után kezd nyomni a nyereg, elfárad a nyagad, és nyomja a csuklód a kormány akkor a halálod lesz a körbebicajozás.

Emellett fontos a jó áttétel, sok kaja utánpótlás, és egy jobb bringa.. :D Montival elég veszélyes vállalkozás.

Én komolyan kerékpározok, triatlonozok, de montival nekem is óriási merészség kellene hogy körbetekerjem. A monti a végemet jelenti. Nagyon nagyon nehéz vele tekerni hosszabb távokat. Terepre találták ki, egyetlen előnye hogy koszon sáron, rücskös terepen is elmegy, más nincs. A nép leleste a profi hegymászó montisokat hogy jó a bringájuk és ezért gyártják tömegbe, nem azért mert szükség van rá.

2013. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Linkoln ***** válasza:
Tehát igen, körbe lehet tekerni, de nehéz, nagyon nehéz. Jó belőt bringa kell hozzá. Merev hajtás, keskeny kerekek.
2013. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
defektekkel is max 12ora...de az mar sok..
2013. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó felvetés, tényleg! Útközben mit lehet csinálni a defektekkel?
2013. máj. 22. 20:17
 6/14 Linkoln ***** válasza:
Kulacstartó alá szoktak tenni kis konzolt minipumpának. táskába meg vagy kis pótbelső, vagy ragasztókészlet.
2013. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Linkoln ***** válasza:
Amikor csak úgy edzel, vagy valahová mész és nincs táskád a pumpa maradhat, és egy nyeregtáska ideális megoldás. Abban elfér egy kis kaja, pótbelső, ragasztó, személyi...
2013. máj. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3%
Siman belevaghatsz egyedul, de beleszakadsz ven trotty :)n Pusztulj is bele, nem rossz buli :) Kapuzarasi panik mi? :) Ertelek: evek ota a balatonkort nyomom :)))
2013. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Vén trotty? Ezen jót mosolyogtam, sajnos a kor gyorsabban halad, mint ahogy az ember belül öregszik, de hálistennek jól bírom, egyáltalán nem vagyok egy berozsdásodott őskövület :D


Amúgy ez nem kapuzárási pánik, csak egy régi terv, amit valamiért eddig nem valósítottam meg.

2013. máj. 23. 06:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért azt kétlem, hogy montival veszélyes lenne megpróbálni. Persze nem egy nap alatt kell, de állítólag egyszer valaki a tour de flúgost (500 km, 24 óra) is teljesítette montival, szóval az se lehetetlen.
2013. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!