Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biztonságos ez így?

Biztonságos ez így?

Figyelt kérdés

Eléggé elkopott a hátsó külsőm (Maxxis Rouler), de az első szinte tökéletes állapotban van, még az oldalán a gumidarabok is, így 5000 km után. A kérdésem az lenne, hogy az úgy megfelelő biztonságú, ha az első kerékről átrakom a hátsóra, illetve az elsőre felrakom a görgős (alig 15-20 órát futott) alap CST külsőt ( [link] )

Mert a kettőt kicserélni nem akarom, mert azt elég veszélyes. Sajnos perpillanat nincs költségem új külsőre, a Maxxis-al se kaptam soha defektet, így szerintem ez egy viszonylag jó ötlet... mostanság már a görgőt is lassan ellehet rakni, meg 2 hét múlva edzőtábor.



2013. febr. 10. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem simán jó
2013. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg még annyit, hogy a mostani elsőt cserélem le csak, a Maxxis-t meg elviszem tartaléknak, mert nagyon jó (és kompakt is, mert hajtogathatós).
2013. febr. 10. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
én hátulra raknám a simább felületű gumit, mert ott a terhelés miatt jobb a tapadás, az irányított kerék viszont nemjó ha megcsúszik...
2013. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Simán.

Én, mi, akik sok kilómétert ölünk a bringába, kicseréljük az első gumit a hátsóval mert az jóval lassabban kopik.

Tapadás? A kopott gumi jobban tapad :D Én outis vagyok, meg sajnálom gumira a pénzt, ezért, a végsőkig használom.

Vége felé elkezd látszódni a kevlár rázsos szövete, majd a kevlár, majd kezd foszlani, mégegy réteg kevlár, elkezd durván vékonyodni, akkor dobni lehet ki.

Nem kell félni, én 12 bar helyett 10-re fújom ha már nagyon kopott... A legdurvább defekt, annyi volt hogy erősen hallani lehetett ahogy jön ki a levegő.

Egy külső nem durran szét.

2013. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Minél előbbi tavaszt, és sok km-t! ;)

2013. febr. 12. 05:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!