Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha egy kerékpár kint marad...

Ha egy kerékpár kint marad télre fedetlen helyen, akkor lesz baja?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
de lesz ám ... rozsda, dzsuva
2012. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő intézkedéseket megteszed, nem. Értem ezalatt, hogy ilyen gagyinak tűnő zárt felcsavarozható láncfelkapásvédőt, vagy nem tudom hogy hívják, használsz a bringán, vagy láttam olyat, hogy gégecsövet raktak félbevágva a láncra. Lehetőleg végig zárt bowdenház legyen, vagy városi használatra egysebességes/fixi bringa, akkor ez is kisebb probléma. Küllők remélhetőleg rozsdamentesek, niplik alu/réz, esetleg szegecselt felnin a szegecs, ha nem rozsdamentes, korrodálódhat, a többin max felületi rozsda telepszik meg.

Ponyvával/ronggyal letakarva az egész rozsdásodás probléma kipipálható.

2012. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Tönkre megy az egész.
2012. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

lesz, rozsda, és egyébb nem kívánt dolgok

fedd be jól vmi ponyvával, vagy akár sima fóliával, csak ne ázzon

így sem tökéletes, de valamennyit véd

ha kiolvad jól át kell nézni, zsírozni, olajozni

2012. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Összes csavar, csapágy és lánc csere, tuti, ami még lehet, bovdenek, műanyag karok szakadnak törnek.

Ha valamivel lefeded, akkor a bovden és a műanyag a hidegtől ugyanúgy fennáll, de a nedvesség kevésbé kezdi ki.

2012. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PilisPortya válasza:
100%

A levegő páratartalma miatt a korrózió megjelenhet minden alkatrészen a küllőktől a fogaskerekeken át a kulacsrögzítő csavaron is. Egyszóval mindenhol, ami nem festett-lakkozott alkatrész.

Jótanács: Ha nem mész vele, bőven olajozd át a hajtást(láncs, fogaskerekek)! Használhatsz műszerolajat, vagy WD40 spray-t. De ha tavasszal előveszed, ezt a kenést egy oldószeres tisztítással (Brigéciol) távolítsd el, majd normál mértékben olajozd újra! A többi alkatrésznek pedig az a legjobb, ha még száraz napos időben becsomagolod a kerót valami ponyvával. Lehet kapni kifejezett bringaponyvát 2-3000 forintért. Egyébként ha tavasszal mégis látsz ezek után felületi korróziót küllőn, felnin, stb: WD40 + dörzsi és eltűnik! Tavasszal javallott átnézetni szakemberrel a bicót első használat előtt!

2012. dec. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
el fogják lopni!de ha nem akkor tönkre megy és jövőre kevesebb gondod lesz!
2012. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

És ha nem is rozsdásodik meg, a nagyon alacsony hőmérséklet, ill. a nagy hőmérséklet-ingadozás biztosan károsítja.

Ha van rá lehetőséged, inkább fagypont (méginkább 7 °C) felett, száraz helyen tárold.

2012. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ne hagyd kint szegeny bicajt! Csupa rozsda lesz tavaszra.
2012. dec. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Inkább eladtam. Megboldogult apámé volt és nem akartam hogy mindig eszembe jusson ha ránézek.ezért inkább eladtam :( Sírok mert egy emlékkel kevesebb de meg is könnyebbültem. Istenem olyan rossz hogy szegény apám már nem él. Szeretnék utána menni. Szeretnék vele találkozni és elmondani neki hogy szeretem :(
2012. dec. 11. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!