Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Télen mennyire lehet kerékpáro...

Télen mennyire lehet kerékpározni?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok (ha ez számít valamit) és most akarok venni kerékpárt, hogy azzal járjak munkába mivel ez a legolcsóbb közlekedési eszköz hosszú távon! Télen is el lehet vele járni?

Persze ha az egész út tiszta jég akkor gondolom, hogy nem! De alapból?


2012. dec. 1. 17:52
1 2
 11/11 anonim válasza:

Én is bicóval közlekedem nap mint nap(Budapesten), BKV helyett, de az idei volt az első tél, amit végigcsináltam így. Sajnos, bár a bicóm (Rockrider 5.0) sosem okozott csalódást, minden időjárási- és útviszonyok közepette szépen helytállt, gyöngyen tudtam vele közlekedni szakadó jeges-havas esőben, 20 centis hóban, -10 fokban egyaránt, sőt a jégen sem csúszkált, amikor meg az volt (gyári gumikkal) -- az eszetlen mennyiségű só azonban hazavágta, hiába csutakoltam, tisztogattam, szárogattam, olajoztam MINDEN EGYES használat után, amilyen gondosan csak tudtam. Tavaszra egészen tönkrement tőle, cserélni kellett a láncot, a fogassort, a gumikat, és a szerelők meg is mondták, hogy egyértelműen a sótól.

Szóval komolyan megfontolandó, hogy a következő telet nem csinálom végig vele, és ismétlem, nem azért, mert a bici egyszer is cserben hagyott volna, hanem mert sajnálom, és nem akarom többé még egyszer ennyi sónak kitenni.

2013. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!