Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egézséges télen a hidegben...

Egézséges télen a hidegben kerékpározni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem, nem.Így is mindig taknyos vagyok :)
2011. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tesz túl jót az ízületeknek.. nem most, majd 10-20 év múlva
2011. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a hidegben edzés lehet tényleg nem túl egészséges az ízületeknek. DE! ha megfelelő ízületvédőket fogyasztasz (tápanyagok az ízületeknek), hosszan bemelegítesz (ízületi nedv termelődik, jobb lesz a kenés) és megfelelően felöltözöl, akkor ezen valamennyire csak lehet segíteni. jó kérdés.

megfázásra egészséges életmód, magas vitamin bevitel.. nem feltétlen kell megfázni a hidegtől, összetett dolog. az edzés jó hatásai meg egyértelműek.

2011. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, de megfelelően kell felöltözni és óvni kell az izületeket.
2011. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Megfelelően kell öltözni ha hidegben szeretnél kerékpározni, viszont a kerékpárnak nem tesz jót. Főleg a latyakos, sózott út. Ezért szoktak komolyabb kerékpárosok külön téli bringát építeni, amit nem kell sajnálni.
2011. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én télen-nyáron tekerek:


1: jól fel kell öltözni, a térdet kell leginkább védeni, az a legkevésbé szélvédett izületed.


2: pont, hogy ritkábban leszel beteg. Furcsa, de szerintem a betegségeket nem a hideg okozza, hanem elkapod, pl tömegközlekedési eszközökön. engem frankón nyomaszt a sok krákogó ember, ha ilyenkor bkv-re vagyok kénytelen szállni.

2011. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is télen nyáron bringán vagyok haverokkal ha van időm de szerintem még a csukló az amit kell védeni mert mondjuk én stuntolgatok meg nem csak tekerünk azért -10°-ba nem kellemes mondjuk ha elesel és a fagyos hóba megy a csuklód aztán mész tovább és a menetszél szétfagyaszt aztán 20 év múlva levágják a kezed stb...D:DDD Ha jól felöltözöl=(én esetemben: -1 póló,1 vékony pulcsi,1 vastag pulcsi, 1 sál, 1 sapka, 1 kesztyű, 1 pufikabát, 2 nadrág + hoszú szárú zokni(vagy sportszár)ez alá 2-3 zokni és így már elviselhető de mozogni kell vele.
2011. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"urcsa, de szerintem a betegségeket nem a hideg okozza, hanem elkapod, pl tömegközlekedési eszközökön"

nem írtál hülyeséget. nyilván egy rakat vírusgóccal együtt utazni meglehetősen.. fertőzés veszélyes, míg ha tekerés közben kis hideget kap is (esetleg, mert elvileg felöltöznek) a test, ami nem tesz jót az immun rendszernek, de ha nem mész beteg emberek közé, és alapvetően egészséges vagy, akkor nem kell hogy megbetegedj. hozzá teszem, egészséges ember egy rakat köhögő ember között elég nagy adag kórokozót beszív, ami szívás.

2011. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mióta egész évben biciklizem, sokkal kevesebbet vagyok beteg, ez alapján rövid távon nézve biztosan egészséges, legalábbis nekem. Hosszabb távon az ízületek valóban veszélyeztetettek, de minden téli kerékpározásról szóló cikk/blog/akármi ezzel kezdi, hogy vigyázz az ízületeidre, vegyél térdmelegítőt, kesztyűt, kamáslit, derékmelegítőt, szélálló ruhákat stb. Ha nem hagyod kihűlni az ízületeidet, pörgősebb áttételt használsz és egyébként is lassabban mész, akkor szerintem nem ártasz magadnak. De majd 20 év múlva kiderül, lehet addig fogadásokat kötni :)
2011. dec. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja ,simán lehet télen tekerni. Itt írták is, de saját tapasztalat is, hogy a térdre vigyázni kell. Ilyen gumírozott térdmelegítőket vettem, a nadrágra kívülre felhúzható. A másik gond, hogy télen felöltözök mer hideg van. De tekerés közben meg izzadnék, úgyhogy lassan hajtok. De összességében elmondható, hogy télen nem kell annyira legénykedni :)
2011. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!