Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Télen mennyire lehet kerékpáro...

Télen mennyire lehet kerékpározni?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok (ha ez számít valamit) és most akarok venni kerékpárt, hogy azzal járjak munkába mivel ez a legolcsóbb közlekedési eszköz hosszú távon! Télen is el lehet vele járni?

Persze ha az egész út tiszta jég akkor gondolom, hogy nem! De alapból?


2012. dec. 1. 17:52
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

én jártam biciklivel télen melóba plusz sokszor meló is úgy volt hogy ki kellett vonulni bicajjal oda ahol a munkát el kellet végezni /max 2-3km távolság/.

nem tudom neked milyen táv lesz de ilyen pár kilométeres utakon jó akkor is ha hó van.

kicsit fárasztó be öltözve meg hóba tekerni de megoldható.

2012. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

persze,hogy lehet.

annyi a különbség,hogy ilyenkor nem lehet tépni,mert leizzadsz.

max 15km/h-val érdemes tekerni,vagy lassabban.

meg persze fel kell rakni sárhányót.

más nem nagyon van ellene.

2012. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor is lehet ha jeges az út,lásd pl a futárokat,azok kb sz@rnak rá. Megfelelően kell felöltözni,sűrűbben kell kenni ,tisztítani a láncot .Nem érdemes teljesen keményre fújni a gumikat,mert akkor jobban csúszik,ha esetleg jeges az út akkor első féket nem tanácsos használni csak a hátsót. ha ezekre és még sok másra odafigyel az ember ,akkor simán lehet menni télen is.
2012. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Db, alföldi város, simán lehet egész évben bringával járni

télen mondjuk annyiból rosszabb, hogy mivel a polgármeseri hivatal rendeli el a hótakarítást (jellemzően mindig jóval később), hát nem gyorsan takarítják el a havat, de ezt már biztos tapasztaltad

rá kell számolni azt a plusz időt ilyen útviszonyok közt

nyáron meg ugye a villamospályaépítés miatti "ideiglenesen" 1,5 éve feltúrt belvárosi átvágás okozhat gondot :o)) vicc...

de attól még mi bringázunk!! :o)

2012. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 claidheamohmor ***** válasza:
Pár telet végigcsináltam én is. Nem lehetetlen. Célszerű ballnonos, bütykös gumival, legalábbis kényelmesebb (én kopasz 700x28-assal, meg 700x23-assal is toltam - hát, öregszem, nem tudom, hogy ezt a telet végigjárom-e 700x20-assal, ami most van. A téli bringám Debrecenben maradt. Azon 45-ös gumik vannak.)
2012. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bringával járok télen is, napi 28 km. Nem lehetetlen, de azért hosszabb utakon már nem jó egy akármilyen téli öltözék...
2012. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

én kocsival járok minden nap melóba, minden nap majdnem elkésem, ezért aztán nyomom a gázt... a téli munkábajáró biciklisták közűl a járdán közlekedőkkel nincs semmi bajom:) amúgy sokan nem használnak még lámpát sem, én meg előbb utóbb szerintem biztos el fogok csapni egyet...

szóval lámpa, prizma, esetleg mellény,

meg termo ruha és már járhatsz is:P

2012. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a járdán bringázás szabálysértés ucsó.

én is szeretek bringázni és így járni melóba,de volt már,hogy gerincen kellet rúgnom embert,mert nekibringázott a kutyámnak amikor a járdán tépett,vagy felakadt a pórázban.

szóval az úttesten kell.

jah igen.

feküdj le korábban,ne éjfélkor gyakorizz,kelj korábban,akkor nem kell gyors hajtanod és másokat veszélyeztetned:).

2012. dec. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 nem hajtok gyorsan mert az út egyik szakaszán legálisan megyek 90 el, a következőn pedig 70 el:P jah ez egy elkerülő út, és kint van rajta a fekete bicikli piros karikával tábla, csak sajnos a biciklisek zöme nem is ismeri ennek a jelentését. ok szabájsértés a járdán bringázás aláírom, de arról még nem hallottam hogy valakit ott ütöttek el... van hogy én is biciklivel megyek munkába, mellesleg régen mikor egészségügyileg tehettem ez minden napos volt, csak egyszer télen kaptam egy komoly vesemedence gyulladást, azóta mellőzöm az ilyen akciókat. lehet a járdán kulturáltan is közlekedni, még sosem ütöttem el kutyát, és szerintem nem is fogok... amúgy engem csaptak el, én azóta közlekedem városom belül járdán, akinek nem tetszik az meg benyalhat.
2012. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig bizony elcsapják az embert járdán, vagy ha nem is járdán, hanem a kereszteződésben, ahol az autósok nem számítanak járdáról érkező bringásra. Sok helyütt statisztikák is vannak arról, hogy mennyivel veszélyesebb a járdán vezetett kerékpárút, mint az úttesten közlekedés.


Saját tapasztalat: Bringaúton már nyaltam el, mert egy gyaller kirohant elém, mert el akarta érni a buszát, vészfékeztem, és elcsúsztam egy alattomos felfagyáson. Ugyanott az úttesten tökéletes biztonságban lettem volna, ugyanis azt sózták, és ott általában a gyalogosok sem szaladgálnak ész nélkül.


Mellesleg ha ráérnék "kulturáltan", minden bokornál lelassítva letekerni napi 30 km-t, akkor valszeg elfogadhatóbbnak tartanám a járdán tekerés gondolatát, de azért bizony nem mindegy, hogy másfél vagy három óra megy el közlekedéssel.

2012. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!