Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Youtuben néztem videókat,...

Youtuben néztem videókat, hogy a több 10ezer ft os lakatokat is szétvágják max 2perc alatt! Megéri drága lakatot venni?

Figyelt kérdés

Volt egy 17ezer ftos U lakatom amit láttam youtubon, hogy 2perc alatt szét vágtak! Én nem hittem el (hiba volt) ezért megpróbáltam szétvágni erővágóval... hát sikerült nekem is kb. 3 perc alatt... majdnem elsírtam magam h h lehetek ilyen hülye:D Feleségem meg mondta, hogy inkább én vágjam szét mint más.

Szóval most nagy gondban vagyok, hogy milyen lakatot vegyek:D Szerencsére csak hétfőn kell mennem dolgozni újra addig van időm beszerezni egyet:D (csak kerékpárral tudok menni munkába és muszáj kilakatolnom) A lánc+lakat kombinációs lakatokat az U lakatokat a sodrony lakatokat is simán kettévágták! (még talán a 3ezer ftos 25mm sodronylakat bírta a legjobban) a nagy kérdés, hogy megéri kölcsönkérnem pénzt, hogy tudjak venni egy ilyet: [link] vagy törődjek bele abba, hogy ha akarják úgyis elviszik?


Most egy 170e. kerékpárom van de lehet veszek valami 10-20 ezer ft olcsó biciklit és egy 5ezres sodrony lakatot, és azzal járok inkább dolgozni! Nem tudom, hogy mit csináljak:S


2012. nov. 29. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél inkább kerékpár riasztót,meg egy közepes árkategóriájú akármilyen lakatot,mint egy 30 ezreset.Mert azt is le tudják vágni simán.
2012. nov. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha valaki el akar vinni valamit ,akkor eltudja,hiába raksz rá bármilyen lakatot.Hülyeség 30ezerért lakatot venni.Abból vegyél egy biciklit amit nem annyira sajnálsz
2012. nov. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát a 170ezres bringát kicsit én is sokallanám munkábajárásra. Mondjuk én is 100ezressel járok, de szerencsére nekem nem kell sehol sokáig otthagynom, így kisebb az esélye, hogy valaki kiszemeli magának. De sztem ránézésre mégis az olcsó spirállakattal lezárt bringához fog odamenni a delikvens, mint hogy nekiessen az U-lakatnak.


Úgyhogy sztem egy nem übergagyi kategóriás U-lakattal megteszi az ember, amit érdemes megtenni a lopások megelőzése érdekében. Ha ennek ellenére ellopják, hát ellopják, emiatt nem fogok idegeskedni. Ha oda jutunk, veszek egy olcsóbb bringát.


A másik lehetőség (preemptív olcsó bringa) is érdekes, főleg, hogy sokallom is már azt, amit az én "drága" gépem karbantartására költök. Lehet, beruházok egy fixibe, az olcsó, nem kér túl sok szervizt, és ha ellopják, hát ellopják, remélem, hashajtót vesznek az árából :)

2012. nov. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A fixi nem drága ?:O én úgy tudtam, hogy az! adnál egy két használt linket ?
2012. nov. 29. 06:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Barkács havernak volt valami 10-20 centi átmérőjű biciklilakata ami ugye így örülérte a fél bicajt és az egész fémből volt és rohadt nehéz.


Akkor szerezte be, mikor 2 hónap alatt 2 bicilijét lopták ela suli udvaráról...

2012. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát most nem találtam olcsó fixit, de ez főleg azért van, mert amit így hirdetnek, azokban jellemzően drága alkatrészek vannak. Valójában akármilyen bringát át lehet alakítani fixivé, és én is ezt tenném, vennék egy olcsó egysebis bringát, és átalakíttatnám.
2012. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sodronyt semmiképpen ne vegyél, azokat veszik célba először. Szervezett bűnözés azért kerékpárlopásnál nem általános, csak olyat hallottam eddig, hogy versenynél elkötöttek egy furgont benne több, milliós értékű versenybringával.

Milyen, mekkora erővágóval csináltad és milyen pozitúrában? Van esélye ugyanolyan helyzetben nekiesnie a tolvajnak? Milyen lakatod volt, ha szabad kérdezni?

Ha nincs is most apróban túl megnyerő bringa, max. 50e Ftból simán lehet építeni egy használt váz-villa kombóra szinte csak új alkatrészekkel egy egysebis országútit, veszel hozzá egy fasza láncot (számkódosat felejtsd el) meg egy Krypto/Abus U-lakatot és ha csak nem a gettó közepén hagyod a bringát ahol senki nem látja, ill. nem lakatnál gyengébb dologhoz kötöd le, ott is marad. Túl sokan lakatolnak még sodronnyal, hogy az utóbb vázolt felállásban elvigyék a bringát. De én sem járnék 100+ ezres bringával, már csak azért sem, mert a téli amortizációnak nem akarom kitenni.

2012. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!