Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárt szeretnék venni (lent)?

Kerékpárt szeretnék venni (lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy új kerékpárt venni, de abszolút tudatlan vagyok a témával kapcsolatban.. 50-60 ezer forintot szánnék rá(ha van valami jó vétel, akkor talán egy kicsit többet),leginkább városi használatra, de terepen is használnám mivel kijjebb lakok a várostól és néha föld úton és terepen is kell közlekednem. Sokszor kell padkáról le-föl mennem, ezért gondolnék rá valamilyen teleszkópot, és egy jobb fajta vázat. Fék szempontjából a hátsó kerékre szeretnék egy tárcsaféket, az elsőre elég egy egyszerű fékpofa. Milyen úton induljak el? Tudtok mondani hasonló tulajdonságú bicikliket? Vagy csak egyszerűen menjek be egy szaküzletbe, mondjam el ezeket és kisegítenek majd?


Ja igen, a márkákkal szeretnék még tisztában lenni, hogy melyik márkák a jobban ár/érték és minőség arányban, nem csak komplett bicikli szempontjából, hanem alkatrészenként(ki gyártja a legjobb vázakat, fékeket,stb)


Előre köszönöm a válaszokat! :)



2012. nov. 11. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szaküzletben nagyon szívesen segítenek.

Én annyit tudok mondani, hogy a hátsó tárcsaféknek sok értelme nincsen (főleg ilyen árkategóriában) mert durva lejtőn úgyis első fékkel állsz meg (hátsó blokkol V-fékkel is).

2012. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért érdemesebb lenne nem teleszkópos mountain-bike-ot venned. A teleszkóp klassz dolog, csakhogy abból bizony ennél drágább az a minőség, amit már megéri megvenni. Különben csak bosszúság lesz vele.

Montik vagy ún. "all terrain bike"-ok közt érdemes keresgélni. Melegen ajánlom a hazsnált kerékpár vételt!

A méret nyilvánvalóan ellenőrzendő, de ettől eltekintve a váznál annyira érdemes figyelni, hogy ne legyen balesetes. Erre kéne szerezned egy tapasztaltabb bringást, aki legalább a csúnya dolgokat kiszúrja.


A váznál sokkal fontosabbak a különböző szerelékek, praktikusan a fék és a váltók. Ne ótvar műanyag vagy no-name kínai legyen, hanem pl. egy fém Shimano.

2012. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább trekking, a városban mtb nehézkes.
2012. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tárcsafék fölösleges hátul, padkázáshoz meg nem annyira fontos a teleszkóp, ha lehet kerüld a padkákat, egy olcsóbb bringa úgyse bírja sokáig, ha nem teknikásan mész át rajtuk. Használtan ennyiért nagyon jókat lehet kapni, csak oda kell figyelni vásárláskor, hogy nehogy valami komolyabb hibája legyen
2012. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ennyiért max egy használt trekkinget érdemes venni

az új felejtős, mert 60-ért még nincs jó bringa a boltban, főleg nem mindennapos használatra, ha szánsz rá 80-100e-et akkor már lehet válogatni

[link] -n nézz szét használtak után


a monti, teleszkóp, tárcsafék szintén felejtős, és felesleges is, ebben a kategóriában csak gagyit kapnál érte

2012. nov. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mongoose Switchback Sport-ról vélemény?


[link]

2012. nov. 12. 19:29
 7/11 anonim ***** válasza:

inkább egy KTM, vag egy Gepida:

[link]

2012. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában ilyen felszereltségűt csak használtan kapsz sajnos.
2012. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 -Fremen- ***** válasza:

Ha kezdő vagy és nem akarsz sokat költeni, szerintem érdemes használtak közt nézegetni.


A fékek valóban elöl kell hogy erősebbek legyenek, mert fékezésnél úgyis előre kerül a súlypont.

És a teleszkópok sem ugranak fel helyetted a padkákra. Ennyiért nem is kanál olyat, ami egy nagyobb padkát is kibírna.


Amit meg linkeltél tűrhető, de gondolom újonnan csillagászati ára van.

Inkább érdemes szerintem magyar márkákat nézegetni, mint Magellan, Gepida, talán Caprine, Hauser Neuzer. A többivel nem is érdemes foglalkozni.


Most ahogy nézem talán ez lenne a legmegfelelőbb:

[link]

Nem túl profi, de egész jó ár érte, legalább is szerintem a Magellan 100ezres bringáihoz képest amibe RST telót raktak, mindenképp. Biztos van női változat is de szerintem ez erősebb.


A legjobb szerintem az lenne ha használtan vennél egyet, ha akarod megpróbálhatok keresni neked párat. Akkor biztos hogy olcsóbban jutnál hozzá jobb minőségűhöz.

2012. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ha van időd keresgélhetsz :)
2012. nov. 17. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!