Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van szobabiciklim, és írja...

Van szobabiciklim, és írja hogy mennyi CAL-t "szedek le" magamról x idő alatt. Most ez CAL vagy KCAL?

Figyelt kérdés
azt írja hogy 10 perc biciklizés alatt 100 CAL-t mozogtam le. Ez most csak egyszerű Cal? Nem Kcal? Mert ha csak sima Cal lenne akkor kissé szomorú lennék :P ...

2012. okt. 7. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát akkor most elég szomorú leszel, mert ha KCAL lenne akkor az erőműben biciklisták dolgoznának.
2012. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Jól írja, sima kalória (cal).

Gondolj bele, ha 10 perc alatt 100 Kcal lenne, akkor mielőtt a postás a tízóraiját elővenné, már leesne a bicikliről holtan!

2012. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

és miért lennél szomorú ettől?

reális a 100 cal,10 percre szobabringánál.


ha ezt kevesled,akkor csinálj kettlebell swinget 10 percig.

a különbséget érezni fogod.

2012. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:

Őőőő, izé. :)


kcal lesz az. A cal olyan kis mennyiség, hogy szinte sehol nem használják. Amikor azt mondják, hogy "ennyi meg annyi kalóriát ettem/égettem" akkor is kcal-t kell érteni.


Mondjuk az én szobabicajom jól írja ki, biztos pont odafigyeltek Kínában :)

2012. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
Mondjuk 10 perc alatt 100 kcal az akkor reális, ha erősen tolod neki. Aerób edzéssel óránként 300-400 körül lesz inkább.
2012. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Drága Kovpet, tessék megnézni AKÁRMINEK az energiatartalmát. Ha egy NAPI étrend 2000 KCAL, akkor hogyan végez el a Kérdező 100 KCAL munkát 10 perc alatt?


[link]

2012. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Igen, igazad lesz. Egy Cerbona szelet lesportolásához 10000 (tízezer) perc (7 nap) szobabicaj kell.

Vagy mégsem? :)

Gondolkozzunk már :)

2012. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


És tényleg kcal, én kérek elnézést.

2012. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

Semmi gond, én is megszívtam ezt ezelőtt vagy 15-20 évvel, amikor először elkezdtem nézni, hogy merre hány méter :)

Sajnos szinte mindenhol rosszul használják, így az ember meg sem kérdőjelezi hogy igazuk van-e vagy sem.


De vannak még ilyenek: gr, kW/h, dkg, stb. Az stb az nem :)

2012. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!