Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek tegyek még valami...

Szerintetek tegyek még valami világítást a cangára, vagy elég ennyi? ( kép lenn )

Figyelt kérdés

úgy érzem még valami hiányzik a cangáról :D nyereg alatti vázra kéne még valami ?


[link]



2012. szept. 15. 22:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
xd ufó járás lesz a margit-szigeten
2012. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ez a vásári kivilágítás a Margitszigetre lesz? Hát oda kell is, nehogy a végén kivasaljon egy vaksi kamionos...
2012. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
a sziget csak egy példa volt ,de bárhol ahol nincs világítás ott jó jön egy UFO kivilágítás
2012. szept. 17. 19:49
 14/33 anonim ***** válasza:
Remélem látlak majd a szigeten egyszer! :)
2012. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
49%

Sok hasznos és poénos választ adtak már mások.


Megpróbálok tárgyilagosan fogalmazni.

Van néhány kötelező dolog aminek meg kell feleni a KRESZ szerint a ...KÖHÉM rendeletnek megfelelően.


Az előírtakon kívül hivatalosan mást elvileg nem szabad feltenni közúti forgalomban, viszont a kerékpáron ezt nem veszik olyan szigorúan, sőt jobb ha jól látszol.


Itt egy felsorolás arról, mi kötelező, nem teljesen friss: [link]


Pl a villogtatott első vagy hátsó fényért nemrég még büntethettek volna. Tudomásom szerint ezt a tiltást már feloldották (valahol olvastam de most nem találom) és történt még néhány változás nem rég. Még keresgélek.


Van még valami amit át kell nézni. Ez még előttem áll, de ide teszem, majd nézd át. Ez friss. [link]



Egyébként a láthatóság szempontjából a kerékpárt el kell látni első fehér vagy kadmium sárga fényforrással és hátul vörös (piros) fénnyel. Nem olyan régen ennek folyamatos fényűnek kellett lenni de ez változhatott azóta.


A kerékárt el kell látni legalább az első keréken legalább egy db mindkét oldalán hatásos fény visszaverő prizmával ami borostyán sárga színű.


Elöl fehér, hátul vörös fény visszaverő prizma szintén kötelező.


A kerékpár vezetőjének lakott területen kívül, rossz látási viszonyok között viselni kötelező láthatósági mellényt (öltözetet).


Nagyjából ennyit tudok még mondani.


Egyébként nekem is van fényem a bringán rendesen. Kicsivel több a maximum, mint egy közönséges autó világítás. Nagyjából egy xenon fényszóró fényével egyenlő ha felkapcsolom legerősebbre. Ez a lámpa három kamera akkuról működik kb 6 órán keresztül. Gyengébb fokozaton jóval tovább.


Arról is gondoskodtam, hogy ne világítson senkinek a szemébe. Úgy alakítottam ki a lámpát, hogy felül éles határvonalat vetítsen. Pl ha valakit megvilágítok a mellkasáig, akkor még azt mondja, hogy nem vakítja a fény. Ha a nyakáig világítom meg erősen, akkor már kicsit vakít. Szemből meg... ne tudd meg! :-))


Ez a lámpa egy bringa sebesség váltó karral és aluból ki mart mechanikus szerkezettel van össze építve és azzal tudom állítani a fény magasságát a kormány markolat elengedése nélkül. Fel tudom emelni a lámpát reflektor állásba és folyamatosan lejjebb tudom állítani olyan szintre ahogy forgalomban szükséges. A rendőrök mindig megnéznek (úgy értem messziről utánam fordulnak).

Messziről látom a fény visszaverő ruhájukat az út szélén és az autójukon a kék-fehér visszaverő matricákat. Menet közben a vetítésem látva mindig szükség szerint állítom be a fényem magasságát.


Volt amikor rendőrök meg is jegyezték, "na ezzel meg fogják látni az autósok!" Szóval imádom a fényt, szeretek jól látni és látszani éjszaka is.


Amit építettél az dicséretes dolog, de ha az út megvilágítására is több energiát fordítanál, azzal még nagyobb lenne éjszaka az élmény. Ami még segít az éjszakai erdőben tájékozódni, az egy jó erős fényű fejlámpa.


Még annyit, hogy a fényekkel együtt meg kell szokni vagy tanulni, hogy a fény veszélyes lehet ha nem jól használod.


Senkit, főleg járművet nem szabad elvakítani. Ez felelősséget igényel. Ugyanolyan felelősséget, mintha autóban ülnél, ha ilyen reflektorod van(vagy lenne).

2012. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
pimp my bike :D
2012. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 -Fremen- ***** válasza:

Megkülönböztető jelzőfény, lehetőleg piros-kék párosításban a sisakon, lowrider hidraulikus kormányvezérelt rugózás, gallytörő rács 1-2 járókeretmaradvánnyal behegesztve, ha felfér akkor hátulra szigonyvető, és kötelező a madmax hangulatú lánchoz erősített leszakadt kéz.


Komolyra fordítva hátra inkább valami feltűnő világítás kellene.

A légkürt meg a karácsonyfadizájn tényleg nem hülyeség, legalább nem kell láthatósági mellényt hordanod.

2012. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 00:50

a kötelező dolgok megvannak 2 kivételével , 1 csengő 2 elöl a fehér prizma, hátul meg prizmás az 1 ik hátsó lámpa szóval az is elég szerintem elől (első fehér vagy kadmium sárga fényforrással és hátul vörös (piros) fénnyel." elöl folyamatosan világító 48 ledsor van az folyamatosan világít ,hátul meg én mindig úgy állítom a lámpát hogy folyamatosan megy nem villog am köszönöm a hasznos linkeket is


ma 17:15


"Megkülönböztető jelzőfény, lehetőleg piros-kék párosításban a sisakon, "

sisakom nincs ,de most hogy mondod meg lehetne valahogy oldani a kormányra szerelve a villogót ,na majd utánanézek hol van olcsóba (nagyon olcsóba ) :D


am honnan lehet szerezni leszakadt kezet ? XD

2012. szept. 20. 20:16
 19/33 anonim ***** válasza:

"am honnan lehet szerezni leszakadt kezet ? XD"

Hú, pedig valahol láttam, talán a kínai piacon.., persze műanyagból. ..hmm.

2012. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
..azt (a kezet) hova is tennéd?
2012. szept. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!