Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudnék akváriumi világítá...

Hogy tudnék akváriumi világítást készíteni házilag?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy készítek egy akvárium tetőt mert amúgy 25000 és akkor már meg szeretném csinálni bele a világítást is!

Küldenétek linket vagy ha van róla tapasztalatok akkkor leírjátok köszönöm!

Ja és mi kell hozzá?

90cm T8-as lenne!



2012. aug. 29. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy "fakezü" akkor tudsz. Nem egy nagy okosság. Első tényező az akváriumod hossza. Ez dönti el hogy tudsz e fénycsövet rakni a "tető"-be vagy sem. Tudomásom szerint a legrövidebb "normál" fénycső 90cm hosszú, ehhez még hozzá jön a foglalat ami Kb. 2-2,5cm oldalanként, ez így cirka 94-95cm-es belső szélességet jelent. Ehhez kell számolni a tető falvastagságát ami a felhasznált anyagtól függ. Tehát ha mondjuk, farost lemezből készíted, akkor az olyan 2-4mm oldalanként, amit hozzáadsz a 94-95cm-hez, vagyis 96-98cm-es max. hosszúsággal számolhatsz, ami azt jelenti hogy az akid hossza min. ennyi kell hogy legyen hogy "rá" tudd tenni és ne "essen le" a tető. Ha ennél rövidebb az aki, akkor valami alternatív világitást kell beszerezned(pl. izzó). A tető meg tulajdon képpen nem más mit egy "doboz". Készítheted szinte bármiből. Az én akim 125cm hosszú és 50cm széles. Így csináltam 4mm-es farost lemezből egy olyan dobozt, ami pont ilyen hosszú és széles, 28cm magas. Az első oldal Kb. 35-40 fokban döntött, ide ajtót csináltam. Ebbe pont kényelmesen belefértek a 120cm-es csövek, és elég magasan vannak ahhoz hogy az ajtót kinyitva kényelmesen "aláférek" a kezemmel ha valami "karbantartási" dolog van. És a víz se éri mert magasan van. A belsejét ígény szerint burkolhatod valami fény-visszaverő anyaggal(alu-fólia, tükör-fólia, stb.). Nagy vonalakban ennyi a dolog. Ha nem oké valami kérdezz PM-ben.
2012. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a költségek nem haladták meg az 5000Ft-ot.
2012. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tetőnél -ha fából csinálod- arra figyelj, hogy a folyamatos pára miatt az penészedni fog, szóval nem árt valamivel lekezelni. Én az enyémet több rétegben kentem át, így legalább a színe is jobb lett. Kívülről meg lefóliáztam, hogy valahogy nézzem is ki. A világítás már kicsit más téma, nem nehéz, csak oda kell figyelni, hogy mit hova kötsz. T8-as fénycsőhöz kell páramentes foglalat (IP67-es) illetve előtét meg gyujtó is, amit meg jobb az akváriumon kívülre elhelyezni, vagy ha azt is a tetőbe építed, akkor fedd le valamivel. Kell még egy kábel is, ami a konnektorba megy, ha kapcsolósat veszel, akkor nem kell mindig ki-be húzogatni a kapcsoláshoz. A bekötési rajz rajta lesz az előtéten, ha nem vagy biztos magadban, akkor vegyél két különböző színű kábelt, hogy biztosan ne zavarodj bele.
2012. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!