Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli álom előtti kerékpár...

Téli álom előtti kerékpár átvizsgálás és elhelyezés hogyan?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben, esetleg októberben valameddig használni akarom a bringám dolgozni járni, de utána lerakom és tavaszig elő sem veszem.

Azt kérdezném, hogy hogyan célszerű a biciklit "elrakni" több hónapon keresztül. 3 hónapos a kerékpár, szóval átzsíroztatni még tuti nem viszem el, de házilag mit tehetek meg érte, hogy meghálálja?


2012. szept. 15. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én inkább tavasszal szoktam takarítani. A lánc és a fogaskoszorúk azok elég porosak szoktak lenni, mert jól tapad a por az olajon. Szóval esetleg a láncot, meg a fogaskoszorúkat lemoshatod egy alkoholos rongyal.
2012. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a láncot nem takarítanám le, ugyanis ha lemosod az olajat róla bizonyos láncok berozsdásodhatnak.

Én is úgy szoktam, ahogy az első válaszoló. Tavasszal szezon elején egy napot rászánok, hogy mindent szétszedjek, kitakarítsak újrazsírozzak, -olajozzak.

2012. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!