Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jólenne ez a kerékpár ilyen...

Jólenne ez a kerékpár ilyen célokra? Esetleg, valami jobb, ilyen árban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben, hónapokban eléggé kerékpár őrült lettem, jelenleg egy kb. 1 hetes

[link]

-m van, mivel itt az alföldön nemigazán jók az utak, illetve, ha valahova elakarok jutni, nem1x a földutakat is igénybeveszem, és erre a célra azonban mégsem felel meg egy országúti kerékpár.

Azonban egyre inkább érdekel az országúti kerékpározás is, de nem szeretnék még 1 bicajt venni, ezért arra gondoltam, hogy eladnám a jelenlegi bicajom egy olyan 45e-ért (akit érdekel írjon privit) és vennék egy Cross/Trekking kerékpárt, amit ha jól olvastam erre "találtak ki", kissebb nagyobb sikerrel.

A kiszemeltem a:

[link]

külföldi oldalakon elég sok jót írtak róla, hogy országútra, és terepre is egész jó. Mit gondoltok? Esetleg valami hasonló/jobb kecó ilyen áron ? (120-130e)

Amire szeretném használni: "határban", földúton, aszfalton közlekedés, kissebb/nagyobb túrák (80-120km) illetve kissebb versenyek, mind mtb, de inkább országúti stílusban.


Előre is mindenkinek köszönöm a válaszát.



2012. aug. 1. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A Cross/Trekking inkább olyan köztes megoldás a két kategória között, vagyis a MTB és az Országúti között. A jelenlegi kerékpárod szerintem nem fogod tudni eladni 45 ezerért, inkább olyan 35-40 ezer körüli összeggel számíts. A Scott amit linkeltél egy nagyon jó kerékpár kezdőknek. Ha csak országútra akarod használni akkor a lehető legvékonyabb gumit érdemes rá feltenni amit még a felni enged. Így egy komfortos kis (majdnem) országúti bicaj lesz belőle. Ha viszont terepen is akarod használni akkor maradhatnak is rajta az gyári gumik. Ilyen árban ajánlom még figyelmedbe a Kellys Saphix kerékpárt. Egy ismerősömnek is olyan kerékpárja van és még nem nagyon kellett neki cserélni semmit rajta. (Kb. 5000km lehet a bringában). Ezen kívül még szintén a Kellystől az Axis modellt tudnám javasolni ebben az árkategóriában vagy a Specialized Crosstrailt. Esetleg ha az országutat részesíted előnyben akkor még a Specialized Sirrus is számításba jöhet vagy a Giant Escape 2.
2012. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, még ma rájuknézek! :)
2012. aug. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!