Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik kerékpár a jobb, a...

Melyik kerékpár a jobb, a vékony vagy a vastag kerekű?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek, szeretnék venni, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Egyébként hobbiként használom, Alföldön élek.

Előre is köszönöm :)


2011. jún. 21. 13:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy milyen terepen szeretnéd használni. Ha országúton és a városban mész, és terepen nem annyira, akkor vékonyabb kerekű bicó kell. Ha viszont terepen mész többet, akkor a vastagabb kerekű kerékpárt válaszd!
2011. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2011. jún. 21. 14:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Órszágútira inkább a vékonyabb az előnyösebb, könyebben hajtod kevesebb energiával a kissebb gőrdűlési ellenálás miatt. Terepre a szélesebb ajánlott, nem anyira rázós mint a véknyabb
2011. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jún. 21. 22:45
 5/14 anonim ***** válasza:

annyit fűznék hozzá, hogy ha főként aszfalton tekersz, akkor kell egy szép nagy, vékony kerék. nem az számít, hogy város, vagy országút, hanem a felület, amin tekersz.


sárba, kaviccsal, sóderral felszórt területre kell vastagabb gumi. de ha nem mész nagyon dzsuvába, (pl egy átlagos földúton) egy rücskösebb köpennyel még ilyen helyeken is el lehet tekerni vékony kerékkel is.

2011. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem igaz hogy nem számít, hol mész, ha néhány városi út minőségét nézzük, inkább vastagabb gumit ajánlanék. ráadásul a nagy vékony kerék könnyebben is hajlik, tehát én a kicsi erős kerekeket ajánlom vastag gumival városban és földúton. versenybicikli csak jó útminőséghez való, ami általában nem jellemző az országban. sőt, még mtbnál jó rugózás sem hátrányos. néhány utcai "bicikliút" bőven betehető a "cross" kategóriába.

tehát ha nem sietős a dolgod, inkább a biztonságosabb szélesebbet ajánlanám, kissé rugósra felfújva (általában 3.5 bar körül) ugyanis ha 3 vagy szemmel láthatóan laposabb, nagyobb a tapadása de még nehezebb tekerni.


tehát mint ilyen, értelmetlen a kérdés.

hol akarod használni? és arra gondolj hogy defekt, vagy komolyabb problémák mind pénzbe és időbe kerülnek majd.

sőt, maga a bicikli is széles skálán mozog

2011. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"vékony kerék könnyebben is hajlik," ez tévedés! Persze egy 6-ezer Ft-os kerék esetében igaz lehet! Az én kerékpárom 5-éves országúti szinte minden nap lehajtok legalább 50-km-ert persze a kerékszett 120-ezer Ft-volt és egyáltalán nincs semmiféle nyolcas vagy hajlás.
2011. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

17:14

igen ettől az apró részlettől eltekintve tévedtem :) pénzért bármit lehet

egy kezdő kerékpáros nem biztosan így számol. meg aztán attól is függ milyen úton tekersz.

2011. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! végül vastag gumisat vettem! de nagyon jó a minősége a biciklinek.
2011. jún. 22. 20:08
 10/14 anonim ***** válasza:
"bicikliút" bőven betehető a "cross" kategóriába." Igen! Sajnos magyarországon ez így igaz!
2011. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!