Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen versenybiciklit ajánlan...

Milyen versenybiciklit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam azon hogy veszek egy normál versenybringát, városba és országútra is kellene egyaránt. Főként Szeget útjait járnám vele, meg idehaza hobbi célból km-eket tekernék. Jó lenne egy versenybringa, vagy inkább MTB-t vegyek? Valahogy megtetszett ez a fajta kerékpár. Linkelhettek is nyugodtan. Minden tanács jól jön.


Köszönöm.



2012. júl. 25. 00:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
NAgyon be kell hajolni rajta? Esetleg a kormányrudat nem lehet feljebb csúsztatni?
2012. júl. 25. 00:41
 2/12 anonim ***** válasza:

múlt héten láttam egy ilyet,és ha nem lennék teljesen elégedett a sajátommal,akkor egy ilyet vennék-

[link]

2012. júl. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is szegedi bringás vagyok és van versenybicóm és montim is, én városban jobban szeretem a versenybiciklit mert gyorsabban odaérek bárhová csak jobban figyelni kell az utat mint montival mert nagyon nem szereti a kátyúkat. Személy szerint jobban szeretek az olcsóbb (20000ért vettem) versennyel járni mint a középkat.(100e )montimmal. Megszokható az előredőlés,ha hosszabb útra megyek akkor kb fél óránként egy pár percet elengedett kézzel tekerek hogy ne fájjon estére a nyakam.Típusfüggő hogy meddig lehet felhúzni a kormányt,bár nem érdemes mert akkor kevésbé leszel áramvonalas.

vásárlásnál mindenképp a hajtást,kereket érdemes jobban megnézni mert azok a drágább részei,én jobban szeretem ha az alkatrészek egy családból valók mert úgy szebben váltanak(tapasztalat) pl: shimano 105

remélem segítettem, ha linkelsz párat akkor eldönthetnénk hogy érdemes e megvenni

2012. júl. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok , amit a második válaszoló linkelt az nem versenybringa hanem fixi ,országúton nem túl előnyös az egysebesség
2012. júl. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A versenybringán azért van koskormány ,hogy jobb légáramlást menjen végbe . Gyakorlatilag nagy emelkedőn és lejtmenetben Célszerű lent fogni a kormányt , hogy tudjál fékezni és kevesebb legyen a légáramlás. Feljebb lehet emelni a kormányt de országútinál pont az a cél , hogy minél jobban belehessen hajolni. Meg lehet ezt is szokni, viszont lehet , hogy neked inkább egy treking kéne. Nem versenybicaj , de átmenet a monti és az outi között.
2012. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van köztes megoldás, fitnessz bringákat is nézhetnél (tudom, hülye név, de ez gyakorlatilag egy mountainbike geometriájú országúti gép).
2012. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csepel torpedo tökéletes egy kezdőnek szerintem, nekem is az van, 4 hónapja egyenlőre meg vagyok vele elégedve... csepel royal om is van, de az tényleg nem ideális országúton, az inkább pálya vagy város...
2012. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Linkoln ***** válasza:

Szia.

A behjlásról szeretnék írni pár szót.

Legismertebb előnye hogy jobb a légáramlás, aerodinamikusabb vagy. de hogy ez mit jelent? Hát a legtöbbeknek nemsokat, azt hogy biztos könnyebb hajtani.

De a valóság ennél több.

Ha előredölsz, és kellően messze van a kormány akkor szép trhelés jut a csuklódra is, a lábaddal jobban emeled a segged mert a tömegközéppont előrébb csúszik.

Ha rádölsz a lábaidra azok nyomódnak lefelé, ezáltal sokkal nagyobb tolóerőt tudsz kifejteni.

Ha veszel patentpedált és húzod felfelé egy minimálisat a lábad azzal nagy teljesítmény javulást érsz el, hiszen lefelé fokozottabb erővel taposol felfelé pedig nem hátráltat a bedőlés.

A segged kevésbé fájdul meg ha rendesen bevan állíva a nyereg.

Élvezetesebbnek érződik úgy a hajtás.

A térdedet sem terheli le igazán ha rendesen kihúzott nyereggel meg van dölve előre.

Azt is nézd hogy a térded mennyire van a pedál felett, illetve hogy a kormány milyen messze van.


Személyes véleményem szerint nem kényelmetlen a bedőlés, csak eleinte, fura lehet, kicsit fájhat a hátad, nehéz lehet előre nézni, és furcsa lehet magas ülésen ülni.

De mindez a javadra válik mert nem csak hatékonyabb, de kényelmesebb is szerintem. (legalábbis gyorsan tekerve)

2012. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még lenne egy kérdésem. A koskormány tetejét lehet fogni? Akkor annyira nem is kell nagyon behajolni sem, ha jól gondolom, csak annyira mint egy MTB-n már ha lehet úgy fogni.
2012. júl. 25. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet , de ott nem tudsz fékezni , és lejtőn meg emelkedőn nem előnyös.
2012. júl. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!