Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan alakíthatnám át ezt a...

Hogyan alakíthatnám át ezt a biciklit fixivé (esetleg single speeddé)?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok a témában, de van egy régi országúti biciklim. Váltós, van rajta első-hátsó fék. Hogyan, és kb. mennyiért lehetne átalakítani fixivé (esetleg flip flop aggyal single speed-dé is)? A flip flop agy is érdekelne. Hogyan működik? Mennyivel drágább egy fixi agynál? Első-hátsó is kell belőle? Előre is köszi a segítséget.

2012. júl. 24. 12:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9: a monoblokk tengelymérete azért nem egyértelmű, mert nagyban függ a hajtómű típusától. Ha egy márkás hajtóműved van, akkor katalógusból ki lehet nézni, hogy mekkora láncvonalhoz mekkora tengelyméret kell, viszont ha valami noname, akkor nincs mese, sok méricskélés és lehet, hogy egy-két próba szükségeltetik. Én fordítva álltam neki amikor a bringámat csináltam, mivel a hajtóműről nem volt adatom, így vettem egy monoblokkot ami szemre jó volt, ráhúztam a hajtóművet és utána fűzettem a kereket. De ez nem épp a legjobb megoldás általában.
2012. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kezdetek elbizonytalanítani a sikerben.. :D
2012. júl. 25. 13:35
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha bringaszervizre bízod, akkor biztos a siker, cserébe legközelebb se leszel előrébb. Ahogy kollega esete tanusítja, kezdőként szervizelni a saját bringád kockázatos, ezért drága dolgokkal nem érdemes kezdeni. Mikor én átépítettem a váltóst egysebisre, akkor szerszámokkal együtt kihoztam cc 20 ezer forintból, mert eleve egy olcsó bringával csináltam (nomeg ennyim volt rá és kész). Ha egyszer egy drága, jó minőségű bringára lesz pénzem, akkor már tudom mire kell figyelni, mi hogy működik, plusz van egy pár szerszámom is hozzá.

Ha te egy hosszú távú, tartós megoldásban gondolkozol sok tízezerért, akkor bízd a szervízre (ha pesti vagyok akkor a Bajnok szervíz a te "embered", ők tavasztól őszik kizárólag egysebi/fixi átépítéssel foglalkoznak). Ha viszont nem gondolkozol végleges megoldásban, csak el szeretnéd kezdeni az ismerkedést a bringa felépítésével és elszöszölni vele, akkor kezdj bele bátran, ott a critical mass fórum, rengeteg segítséget találsz, ha elakadsz akkor is segítenek pillanatok alatt a szakik.

2012. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!