Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes országúti kerékpárt...

Zombie No.1. kérdése:

Érdemes országúti kerékpárt vennem?

Figyelt kérdés

Egy Schwinn-Csepel Tour-ra gondoltam, de nem tudom, hogy egyáltalán elbírna-e (kb. 100kg vagyok) vagy hogy hogyan lehet a városban használni, mivel nem éppen sima az út...

Eddig egy MTB-m volt, de azzal nem lehet olyan gyorsan menni, mert viszonylag kicsik a kerekei.



2012. júl. 22. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem csepel torpedó-m van 3 hónapja vettem, én kimondottan ezzel fogyókúrázom, mikor megvettem én is féltem hogy esetleg nem bír el, 115kg voltam, 6 hét után a felniket lecseréltettem erősebbre, azóta prímán szuperál... már csak 95kg vagyok...

2012. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jah és amúgy főleg Székesfehérváron használom, tehát városon belül, és itt is vacakok az utak...
2012. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ne vegyél Schwinn Csepelt. Vegyél mást, mert nem éri meg. Csak probléma lesz vele. Tapasztalat!
2012. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
schwinn csepel tour tényleg eléggé gagyinak tűnik, így hogy megnézegettem, de a csepel torpedó nálam nagyon bevált ár értékarányban...
2012. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak az a probléma, hogy a kis kerekek miatt nem tudsz olyan gyorsan menni, akkor az megoldható lehet még hajtóműcserével (ha 22-32-42 fogú volt a régi, akkor valószínűleg rámegy a 28-38-48 fogú is). Ha nem, akkor még mindig vehetsz trekking biciklit: annak nagy a kereke, de általában nem olyan vékony gumikkal szerelik, mint az országútikat. Az országúti a vázgeometria miatt sem kellemes városban, kivéve ha olyan helyről jársz be, ahol ki tudod használni az előnyeit (pl. Weiss Manfréd út).
2012. júl. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam trekking bringán, de ami jónak tűnik az már általában 100e felett van, az nekem már túl drága egy biciklihez. Megnéztem a torpedot, hát nem tudom, kb ugyanazt tudja mint a tour, de kb 20e-el drágább, ráadásul acélvázas, ami gondolom elég nehéz.
2012. júl. 23. 09:41
 7/11 anonim válasza:
Arra készülj, hogy trekking biciklire külső gumit nem kapsz. Én csak aszfalton használom, úgy, hogy kerülöm a kavicsokat, kátyúkat, és legritkábban 3 naponta defektet kapok. Rengeteg gumit próbáltam már 3000 Ft-os kategóriáig. Egyik sem volt jó. A Kenda nagyon rossz, napi 3 defekt, a CST heti 3.
2012. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 -Fremen- ***** válasza:

Az az igazság, hogy a magyar utakra minimum egy xc kellene. A haladás meg nem a kerekektől függ, hanem az áttéttől. 26os kerék nem kicsi szerintem, de 29eseket meg nem éri meg venni, mert nehéz a beszerzése. Országútira, trekkingre meg nem ülnék 100 kilóval :)


Egyébként tényleg nem éri meg olcsót venni, többet fordítasz rá a szereléssel, mint az ára. Inkább gyűjts egy kicsit, és vegyél félprofi, profi kategóriásat. Az az igazság, hogy magyar termékekben már nincs igazán profi minőség, csak középkategória, vagy lásd Magellán, már nem gyárt, inkább behoz külföldi márkákat.

Egyedül a Gepida, a Magellán, amire azt mondom, hogy talán megéri az árát. De a külföldiek közt is vannak parasztvakító "német minőség" stb márkák, amik aránytalanul magas árat kérnek egy középkategóriás összteleszkóposért.


Szóval a fenti két márka trekkingjeit nézegesd inkább szerintem. Országútin 100 kilóval virsligumitáncot lejteni én nem akarnék.

Persze ez csak saját vélemény, én mindig 1 fokkal magasabbra teszem a mércét, mint amire használni akarom, mert azt egyik se bírja, amire kitalálták :)

2012. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 -Fremen- ***** válasza:
Defekt: vannak kifejezetten defektvédő felszerelések, szerintem a legjobb a defektgátló, kis méretű szúrásokat betömít, legfeljebb utána kell fújni kicsit. De én már gondolkodom a levegő nélküli rendszeren, ha egyszer pénzem lesz rá. A legszörnyebb gumikat is átviszik az akácok, királydinnyék.
2012. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 -Fremen- ***** válasza:
pl [link]
2012. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!