Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ránézésre szétszedés nélkül...

Ránézésre szétszedés nélkül meg tudom valahogy állapítani, hogy a racsnim menetes vagy kazettás?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát jobbat nem tudok, de ha több mint 8 fogaskerek van, vagy a legkisebb lánckerek 11 fogas akkor kazettás. De miután már láttam mind2ből néhányat már ránézésre látom...
2012. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a kazettásnál van ellenanya a menetesnél nincs , bocs ennél jobban nem tudom elmondani :D

de linkelek képet hogy megértsd

kazettás: [link]

menetes: [link]

2012. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Közben rákerestem a típusára annak, ami nekem van és kiderült, hogy menetes.

Egyébként azért kérdeztem, mert eltört a tengelyem a hátsó kerékben. Ki lehetne cserélni, de gondoltam rá, hogy akkor már érdemes lenne az agyat is lecserélni ipari csapágyasra, nem ilyen kónuszosra, ami most van. Csak még nem tudom, hogy abból van-e olyan, amire rámegy a menetes racsni.

2012. júl. 9. 08:51
 4/6 claidheamohmor ***** válasza:

A kónuszosnak is megvan az előnye-hátránya, az ipari csapágyasnak is. Nekem pl. 25 éves shimano kónuszos, kazettás agyaim vannak. Kb. mint a svájci óra, úgy működnak :). Azért úgy kb évente egyszer karbantartom őket (tisztítás, zsírzás, esetleg utánállítás)

Ami minőségi ugrást jelentett nálam a régi cuccaimhoz képest annak idején, az az volt, hogy hozzájutottam ezekhez a KAZETTÁS agyakhoz. A meneteshez képest egy álom.

2012. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miben más?
2012. júl. 11. 15:35
 6/6 claidheamohmor ***** válasza:

Érzésre más :)

Egyszerűen finomabban működik - legalábbis az enyém. Meg nincs az az imbolygás hátul az agyon, mint általában a meneteseknél. Meg van vagy 25 éves, és még mindig működik. Ha a fogaskeréksor elkopik, azt persze cserélni kell, de a régi olcsó meneteseknél azért nagyjából egy év alatt kiszárad, vagy kimosódik a kenőanyag, aztán lehet szétszedni, kimosni, zsírozni, összerakni, de mégsem fut olyan szépen, hamarabb elkopnak a racsniban belül a fogak, egy idő után megunod, és inkább cseréled az egészet. Aztán azt is megunod, és váltasz kazettás agyra :)

2012. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!